بیت کوین چگونه گم می شود؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

گم شدن بیت کوین همیشه یکی از نگرانی های دارندگان آن بوده است. اما چگونه ممکن است که بیت کوین کسی گم شود؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا با برخی از راه های گم شدن بیت کوین آشنا شویم.

هک شدن

با گسترش ارزهای دیجیتال کلاهبرداران و هکرهای زیادی به دنبال دزدی از کیف پول های افراد می باشند. حتما می دانید که بیت کوین غیر قابل هک شدن است پس هدف هکرها هک صرافی ها و کیف پول های دیجیتال است. البته همیشه راه هایی برای افزایش امنیت کیف پول وجود دارد اما هیچ گاه میزان این امنیت به صد در صد نخواهد رسید.

فراموشی

شاید با خود بگویید مگر می شود کسی بیت کوین خود را فراموش کند؟ ولی جالب است بدانید افراد زیادی وجود دارند که در زمانی که بیت کوین هنوز ارزش خیلی کمی داشت مقداری از آن را خریدند و یا استخراج کردند اما از آنجایی که در آن زمان این بیت کوین ها ارزشی نداشت آن را فراموش کردند.

گم شدن کیف پول

گم شدن کیف پول دیجیتال به طریقی می تواند باعث از دست رفتن دارایی دیجیتال شود. ممکن است افرادی که از کیف پول های لپ تاپ یا موبایل استفاده می کنند در اثر خرابی دستگاه یا دزدیده شدن آن کیف پول خود را از دست بدهند. البته لازم به ذکر است که در چنین شرایطی در صورتی که صاحب کیف پول عبارت بازیابی یا سید مربوط به کیف پول را در اختیار داشته باشد می تواند دوباره به دارایی اش دسترسی پیدا کند. بنابراین اهمیت نگهداری صحیح از عبارت بازیابی مشخص می شود.

غیر فعال شدن کیف پول

ممکن است بنا به دلایل مختلفی مانند وجود باگ های امنیتی و… فعالیت یک کیف پول دیجیتال متوقف شود و به دنبال آن کیف پول های فعال آن هم دیگر به فعالیت ادامه ندهند. در چنین شرایطی هم می توان با استفاده از عبارت بازیابی و نصب یک کیف پول دیگر دوباره به دارایی دسترسی پیدا کرد.

ارسال به آدرس اشتباه

بسیار پیش می آید که هنگام انتقال بیت کوین آدرس والت اشتباه وارد شود و از آنجایی که تراکنش های بیت کوین برگشت پذیر نیستند پس در چنین شرایطی دیگر باید با بیت کوین ارسال شده خداحافظی کرد چرا که دیگر راهی برای بازگرداندن آن وجود ندارد.

فوت

در صورتی که دارنده بیت کوین قبل از این که اطلاعات مربوط به کیف پولش را در وصیت نامه قرار دهد و یا این که این اطلاعات را با شخص دیگری به اشتراک بگذارد؛ فوت کند دیگر دسترسی به بیت کوین های او ممکن نخواهد بود. بنابراین پیشنهاد می شود این اطلاعات در وصیت نامه ذکر شوند.

گم کردن کلید خصوصی

اهمیت نگهداری از کلید خصوصی بر کسی پوشیده نیست. اما ممکن است به طریقی کلید خصوصی یک نفر گم شود. حتی ممکن است به دلایلی کسی خود کلید خصوصی اش را از بین ببرد. شاید این کار از نظرتان غیر ممکن باشد ولی جالب است بدانید که گمان می شود ساتوشی ناکاموتو کلید خصوصی مربوط به ۱ میلیون بیت کوین را از بین برده است. همچنین لازم به ذکر است که گم کردن عبارت بازیابی هم منجر به از دست رفتن دارایی می شود پس باید با دقت فراوان از آن نگه داری کرد. چرا که همانطور که دیدید در بسیاری از راه های گم شدن بیت کوین با استفاده از عبارت بازیابی می توان بار دیگر به آن دسترسی پیدا کرد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *