میم کوین چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
3.1
(8)

پروژه های دیفای اغلب بسیار پیچیده اند به صورتی که بررسی آن ها ممکن است خیلی راحت نباشد. اما در این میان تعدادی پروژه عجیب وجود دارند که با چیزی جز شوخی شروع نشده اند. میم کوین به نوعی از ارز دیجیتال گفته می شود که از یک شوخی ایجاد شده و ممکن است حتی ارزشمند هم بشود. در این مقاله قصد میم کوین را داریم پس با ما همراه باشید.

میم کوین چیست؟

میم کوین به ارز دیجیتالی گفته می شود که از یک شوخی ایجاد شده است. شاید این مساله کمی عجیب به نظر برسد چرا که مسائل مالی امری بسیار جدی می باشند اما حقیقت این است که مدتی است در دیفای بین بازی و امور مالی مرز مشخصی وجود ندارد. البته که برخی از میم کوین ها به ارزش بالایی هم رسیده اند. در حقیقت میم کوین پس از آن که در صرافی پولونیکس قرار گرفت رشد قیمت زیادی داشت و به بالاترین قیمت خود رسید. البته که پولونیکس ششمین صرافی بود که میم کوین در آن قرار گرفت و قبل از آن در صرافی های یونی سواپ، مونی سواپ، بالانسر و… هم قرار گرفته بود. این در حالی است که میم کوین حتی تصمیم نداشت به یک پروژه جدید و جدی تبدیل شود و به عنوان یک شوخی از یک تبلیغ ایجاد شد. پس با این وجود چگونه میم کوین به محبوبیت رسید؟ در حقیقت پس از منتشر شدن این تبلیغ در توییتر یک نفر تصمیم گرفت که ارز دیجیتال میم کوین را ایجاد کند. او ارز دیجیتالش را که ERC-20 بود در فهرست یونی سواپ قرار داد و حتی مقداری توکن در بین تعدادی از کاربران ایردراپ کرد.

معرفی چند میم کوین

شاید توضیح دقیق میم کوین ها و نحوه عملکردشان کار چندان راحتی نباشد. بنابراین در ادامه تنها تعدادی از آن ها را نام می بریم:

  • یام
  • اسپاگتی
  • بیسد
  • سوشی سواپ
  • تندیز
  • وایفی

برداشت خوش بینانه

بسیاری از پروژه هایی که نام برده شد خود را درگیر این نکرده اند که کاربرانشان درک خوبی از نحوه عملکرد آن ها داشته باشند. البته در این میان بیسد تا حدی از این قاعده مستثنی است. اما به طور کلی این وب سایت ها در درجه اول خواستار این هستند که کاربر خیلی سریع کیف پول اتریومش را به پلتفرم متصل کنید.

اما از این ها می توان برداشت خوش بینانه ای هم داشت. اسکات لویس بر این باور است که محصولی که به عنوان نتیجه ای از جوک گفتن عده ای توسط آن ها ایجاد شود؛ اگر محصول مفیدی باشد می تواند یک روش جدید برای ارتباط بین افراد باشد. ممکن است این موضوع کمی مسخره به نظر برسد اما با بررسی استارتاپ ها می فهمیم که آن ها همیشه یک مسیر غیر خطی را در پیش گرفته اند که از نظر سایر مردم غیر منطقی و احمقانه بوده است. نکته مهم این است که محصولات جدید و مفید در نتیجه همکاری تعدادی از افراد با استعداد به وجود می آید. این افراد یا استارتاپ ها مشکلی را در جهان می بینند و سپس به دنبال یافتن راهی برای حل آن می گردند تا بتوانند درآمدی هم از آن کسب کنند. ممکن است این افراد با ایده ای شروع به کار کنند که در نظر بسیاری از مردم مسخره و احمقانه باشد البته که در برخی موارد تغییر مسیرهایی رخ داده که موجب شده نتیجه نهایی شکلی بسیار متفاوت از ایده اولیه داشته باشد. اما به طور کلی باید دید چه عاملی ممکن است موجب شود تعدادی انسان با استعداد در کنار هم جمع شده، دوام بیاورند و همکاری کنند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 3.1 / 5. تعداد آرا : 8

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *