روش های تامین برق استخراج ارز دیجیتال

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

برای استخراج ارزهای دیجیتال و خصوصا بیت کوین برق به شدت زیادی مصرف می شود. به همین دلیل تامین برق استخراج یکی از چالش ها در استخراج ارزهای دیجیتال بوده است. اگر شما هم به استخراج ارز دیجیتال علاقه مند هستید با ما در این مقاله همراه باشید تا برخی از راه های تامین برق استخراج را بررسی کنیم.

چرا استخراج ارز دیجیتال برق زیادی مصرف می کند؟

استخراج ارز دیجیتالی مانند بیت کوین را در نظر بگیرید. در استخراج بیت کوین دستگاه های استخراج در سراسر جهان برای حل یک سری معادله پیچیده ریاضی به رقابت می پردازند. هر ماینری که زودتر پاسخ معادلات را پیدا کند موفق به استخراج بلاک جدید شده و پاداش استخراج را دریافت می کند. این فرایند هر ۱۰ دقیقه یک بار تکرار می شود. در اینجا موضوعی به عنوان سختی استخراج مطرح است به این معنا که سختی معادلات باید به صورتی باشد که حل کردن آن ها ۱۰ دقیقه طول بکشد. سختی استخراج بیت کوین در ابتدا به صورتی بود که حتی کامپیوترهای خانگی هم قادر به حل کردن آن بودند اما به مرور زمان افزایش یافت به صورتی که امروزه به تجهیزات بسیار قدرتمندی برای استخراج نیاز است که این تجهیزات برق بسیار زیادی مصرف می کنند.

سلول خورشیدی

سلول های خورشیدی که دیگر مدت هاست به گران قیمتی روزهای اولشان نیستند می توانند گزینه خوبی برای تامین برق استخراج باشند. البته در صورت استفاده از سلول های خورشیدی باید راه حل هایی برای ذخیره آن هم در نظر گرفته شود تا در روزهای ابری فرایند استخراج متوقف نشود.

انرژی زمین گرمایی

انرژی زمین گرمایی یکی از انرژی های تجدید پذیر است که اخیرا خیلی مورد توجه قرار گرفته چرا که تاثیر مخرب سایر روش های تولید انرژی را ندارد. این انرژی از مناطق نزدیک آتشفشان ها به راحتی به دست می آید.

انرژی آب

تامین برق از انرژی آب به این صورت است که توربین هایی در اثر جریان آب به چرخش در می آیند و موجب تولید برق می شوند. این روش در مناطقی که به آبشار یا جریان پر فشار رودخانه دسترسی وجود دارد می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

انرژی جزر و مد

تامین برق از انرژی جزر و مد هم یکی از روش هایی است که تنها در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته و می توان گفت که هنوز هم روش شناخته شده ای نیست. و خصوصا ممکن است استفاده از آن در ایران بازگشت سرمایه را به تعویق اندازد.

پسماند

روش های مختلفی برای تولید انرژی از پسماند وجود دارد. ممکن است پسماندها سوزانده شوند تا گرمای آن ها موجب چرخش توبین شود که البته این روش تاثیر خوبی روی محیط زیست ندارد. ممکن هم هست که از طریق فعالیت باکتری در پسماندهای ارگانیک گاز متان آزاد شود و از حرارت ناشی از اشتعال این گاز متان برای چرخش توربین و تامین برق استفاده شود.

ژنراتور گاز سوز

در این ژنراتورها با مصرف سوختی مانند گاز شهری برای چرخاندن ژنراتور و تولید برق استفاده می شود. البته با توجه به برق مورد نیاز استخراج در اینجا منظور ظرفیت بالای آن است.

ژنراتور گازوئیلی

ژنراتور گازوئیلی یا دیزلی هم می تواند برای تامین برق مورد نیاز استخراج مورد استفاده قرار گیرد. البته با توجه به اینکه برای استخراج ارز دیجیتال ژنراتور باید دائما در حال کار باشد؛ ممکن است تامین گازوئیل آن کار دشواری باشد.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *