استخراج اتریوم کلاسیک

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

همانطور که می دانید اتریوم به تازگی با یک به روز رسانی به استخراج خود پایان داده است و به جای استفاده از گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام روی آورده است. اما هنوز هم امکان استخراج اتریوم کلاسیک وجود دارد. با ما در این مقاله همراه باشید تا با استخراج اتریوم کلاسیک آشنا شویم.

اتریوم کلاسیک چیست؟

بد نیست ابتدا کمی با ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک آشنا شویم. اتریوم کلاسیک یکی از ارزهای دیجیتالی است که با بلاکچین اتریوم کار می کند. این که چرا امروزه امروزه یک اتریوم و یک اتریوم کلاسیک وجود دارد؛ به ماجرای دائو برمی گردد. یک نقص فنی در دائو موجب شد که بیش از ۵۰ میلیون دلار اتریوم از این پروژه هک شود و به سرقت رود. پس از آن راه حلی که برای این مشکل در نظر گرفته شد؛ ایجاد یک هارد فورک بود. به این ترتیب دو زنجیره بلاکچین به وجود آمد. اما از آنجایی که همه افراد با هارد فورک موافق نبودند؛ مخالفان این راه حل به استفاده از بلاکچین قدیمی ادامه دادند و به این ترتیب امروزه دو نوع اتریوم یعنی اتریوم کلاسیک و اتریوم وجود دارد.

استخراج اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک نسبتا قدرت هش پایینی دارد که برابر با ۸۴ میلیون هش بر ثانیه است. بنابراین برای استخراج این ارز دیجیتال لزوما نیازی به دستگاه ایسیک نیست و با کارت گرافیک هم می توانید آن را استخراج کنید. قبل از شروع به استخراج باید یک کیف پول مناسب و امن برای نگهداری پاداش استخراج تهیه کنید. در انتخاب کیف پول دیجیتال توجه کنید که هر کیف پول از تعدادی ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. برای آن که بتوان از یک کیف پول در استخراج اتریوم کلاسیک استفاده کرد؛ لازم است که این کیف پول از خود اتریوم کلاسیک پشتیبانی کند و پشتیبانی از اتریوم کافی نیست. سپس باید تعیین کنید که استخراج اتریوم کلاسیک به صورت انفرادی خواهد بود و یا این که می خواهید به استخر استخراج بپیوندید.

استخرهای استخراج به مجموعه ای از ماینرها گفته می شود که در کنار هم جمع شده اند تا توان پردازشی بالاتری داشته باشند و شانسشان برای استخراج بالاتر رود. پاداش استخراج هم نهایتا بین اعضای استخر به نسبت توان پردازشی هر فرد تقسیم می شود. در صورتی که ماینرها به یک استخر استخراج بپیوندند شانس بهتری برای استخراج دارند. این یعنی در صورتی که ماینری به تنهایی به استخراج بپردازد شانس کمی برای استخراج دارد اما از طرفی دیگر مجبور به اشتراک پاداش نخواهد بود. در حالی که در استخر استخراج شانس موفقیت بهتری وجود دارد اما پاداش دریافتی ماینرها تا حد زیادی کاهش می یابد.

پاداش استخراج اتریوم کلاسیک به ازای استخراج هر بلاک برابر با ۳.۸۸ اتریوم کلاسیک است که با توجه به قیمت این ارز دیجیتال حدود ۴۵ دلار می شود. البته باید هزینه مصرف برق که ۰.۱ دلار برای هر کیلو وات برق در ساعت می باشد نیز در نظر گرفته شود. در نهایت پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی حتما برآوردهای لازم را انجام دهید و جوانب مختلف را بسنجید. به عنوان مثال می توانید با استفاده از ماشین حساب های ماینینگ سود تقریبی خود از این کار را محاسبه کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *