ریگ ماینینگ چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

اگر شما هم به استخراج بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال مبتنی بر استخراج علاقه مند باشید؛ حتما نام ریگ ماینینگ یا ریگ استخراج به گوشتان خورده است. اما ریگ ماینینگ به چه معناست؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابیم.

ریگ ماینینگ چیست؟

واژه ریگ (RIG) به معنای ماینر است و بنابراین ریگ ماینینگ نوعی از تجهیزاتی است که برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می شود. ریگ ماینینگ برای استخراج از کارت گرافیک استفاده می کند و این کارت گرافیک در حقیقت اصلی ترین قسمت آن است. در زمانی که ارزهای دیجیتال به تازگی به جهان معرفی شده بودند استخراج آن ها به راحتی توسط GPU و CPU صورت می گرفت. امروزه هم ارزهای مبتنی بر استخراج زیادی وجود دارند که توسط ریگ می توان به استخراج آن ها پرداخت. اما برای استخراج برخی از ارزها تنها می توان از دستگاه هایی به نام ASIC استفاده کرد. ریگ ماینینگ را می توان به صورت آماده خریداری کرد اما امکان خرید قسمت های مختلف آن و سپس جمع بندی آن ها هم وجود دارد. جمع بندی قطعات مختلف کار دشواری نیست و تنها با کمی جست و جو می توان دانش آن را کسب کرد. اما بهتر است برای جمع بندی قطعات کمی سلیقه به خرج داد تا ریگ شما ظاهر بهتری داشته باشد. قسمت های مختلفی که برای این کار باید خریداری کرد شامل موارد زیر می شود:

قطعات مورد نیاز ریگ ماینینگ

کارت گرافیک: همانطور که گفته شد کارت گرافیک اصلی ترین قسمت ریگ ماینینگ است پس باید با دقت زیادی آن را انتخاب کرد.

منبع تغذیه: با وجود اینکه ریگ ماینینگ مانند سایر تجهیزات استخراج مثلا ASIC برق زیادی مصرف نمی کند اما هنوز هم وجود منبع تغذیه مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به عنوان یکی از نکات اساسی در نظر گرفته شود.

پردازنده: برای تشکیل یک ریگ ماینینگ نیاز به وجود یک پردازنده برای پردازش برخی اطلاعات است که از نظر قدرت می تواند متوسط باشد اما باید با کارت گرافیک سازگار باشد.

رم: رم هم درست مانند پردازنده می تواند متوسط باشد اما باید با کارت گرافیک سازگاری داشته باشد.

خنک کننده: وجود یک سیستم تهویه و خنک کننده ضروری است چرا که ممکن است در طی فرایند استخراج گرمای زیادی تولید شود.

هارد: هارد که در حقیقت فضای ذخیره سازی است نیز یکی از تجهیزات مورد نیاز برای تشکیل ریگ ماینینگ است.

مادربرد: مادربرد قسمتی است که سایر قطعات را به یکدیگر متصل می کند تا این قطعات ارتباط مناسبی با یکدیگر داشته باشند.

اتصالات: اتصال بین قطعات از طریق کابل و یا رابط و… صورت می گیرد.

محفظه: در نهایت برای نگهداری قطعات مختلف در کنار هم به یک محفظه نیاز است که هم می توانید خودتان آن را بسازید و هم می توانید به صورت آماده تهیه کنید.

مسائلی که باید در نظر گرفت

قبل از تهیه ریگ ماینیگ چه به صورت آماده و چه به صورت خرید قطعات و جمع بندی آن ها باید نکاتی را در نظر گرفت؛ از جمله:

ROI: ROI همان نرخ بازگشت به سرمایه است که باید قبل از شروع به کار محاسبه شود چرا که برای خرید قطعات ذکر شده به سرمایه اولیه نیاز است.

نرخ هش: نرخ هش به معنای تعداد محاسباتی است که ریگ ماینینگ شما در هر ثانیه می تواند انجام دهد. نرخ هش مورد نیاز برای استخراج ارزهای دیجیتال مختلف می تواند تفاوت داشته باشد اما به طور کلی هر چه نرخ هش بالاتر باشد بهتر است و شانس استخراج بالاتر می رود.

مصرف برق: ریگ هایی که نرخ هش خیلی زیادی دارند ممکن است برق بیشتری مصرف کنند و از این طریق سود شما را از بین ببرند. به طور کلی شرایط مطلوب زمانی است که نرخ هش بالا باشد اما مصرف برق پایین بماند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *