روش های رایج کلاهبرداری مرتبط با استخراج ارز دیجیتال

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

استخراج ارز دیجیتال یکی از زمینه هایی است که کلاهبرداری های فراوانی در آن صورت می گیرد. بنابراین تصمیم گرفته ایم در این مقاله چند مورد از روش های رایج کلاهبرداری مرتبط با استخراج ارز دیجیتال را معرفی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

کریپتوجکینگ

کریپتوجکینگ یکی از راه های کلاهبرداری در استخراج ارز دیجیتال است که در طی آن هکر به لپ تاپ یا حتی موبایل افراد حمله کرده و آن ها را آلوده می کند. به این ترتیب دستگاه آلوده شده به صورت مخفیانه برای استخراج ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که استفاده هکر از دستگاه قربانی در اینجا تنها در حدی است که دستگاه داغ نکند یا عملکردش کند نشود و به این طریق هکر مانع فهمیدن قربانی می شود. به طور کلی هکرها برای کریپتوجکینگ دو روش دارند که این دو روش عبارت اند از:

  • وش اول به این صورت است که هکر قربانی را از طریق مهندسی اجتماعی به بارگیری بدافزار وادار می کند و سپس بدافزار بارگیری شده در دستگاه قربانی اجرا شده و امکان استخراج ارز دیجیتال را از طریق آن دستگاه برای هکر ممکن می سازد.
  • روش دوم به این طریق است که هکر از یک صفحه وب استفاده می کند و کد مخرب را در آن قرار می دهد. به این ترتیب هر گاه کسی این صفحه وب را باز کند؛ استخراج ارز دیجیتال توسط دستگاه او انجام می شود و تا زمانی هم که صفحه باز بماند استخراج ادامه می یابد.

ربات های استخراج ارز دیجیتال در تلگرام

شاید شما هم با عباراتی با مضمون ثروتمند شدن از طریق ربات های تلگرامی رو به رو شده باشید. این ربات ها در حقیقت یک طرح پانزی هستند و یکی دیگر از راه های کلاهبرداری مرتبط با استخراج ارز دیجیتال می باشند. در این ربات ها کاربران دستگاه استخراج مجازی بیت کوین دریافت می کنند که برای تهیه آن نیاز به الماس دارند. هر کاربر پس از عضویت مقداری الماس رایگان دریافت می کند اما مقدار آن آنقدر کم است که باید از طریقی الماس بیشتر دریافت کند. برای دریافت الماس بیشتر دو راه وجود دارد. یکی این که کاربر دوستان خود را دعوت کند و به دنبال عضویت آن ها الماس بیشتر بگیرد و دیگری این که با پرداخت بیت کوین الماس بخرد. بنابراین مشخص است که کلاهبرداران با این روش اقدام به دریافت بیت کوین واقعی کاربران می کنند و حتی ممکن است در نهایت به مقدار قابل توجهی بیت کوین دست پیدا کنند. اما در این ربات ها هیچ گونه استخراجی انجام نمی شود.

کلاهبرداری در استخراج ابری

یکی از راه های استخراج ارز دیجیتال، استخراج ابری است که در آن به جای خرید تجهیزات گران قیمت از توان پردازشی شرکت هایی استفاده می شود که در این زمینه فعالیت می کنند. احتمال کلاهبرداری در این روش از استخراج بسیار زیاد است. در حقیقت طرح های هرمی در میان شرکت های استخراج ابری به وفور یافت می شوند. حتی بسیاری از شرکت ها خود هیچ گونه تجهیزاتی ندارند و تنها بازاریاب برای شرکت های بزرگ تر اند. یک مثال از کلاهبرداری به این روش این است که هش اشن و سرویس های استخراج بیت کوین با اجرای طرح پانزی ۵۰۰۰۰۰ دلار کلاهبرداری کردند و پس از آن به کارشان پایان دادند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *