اشتباهات رایج تریدرهای تازه کار در بازار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 4 دقیقه
5
(3)

از وقتی که وارد بازار ارزهای دیجیتال می شوید، زمان زیادی طول می کشد تا تجربه کافی به دست آورید و در این زمینه موفق شوید. هیچ نکته جادویی نمی تواند یک شبه شما را تبدیل به یک نابغه ارز دیجیتال کند اما با بررسی اشتباهات رایج تریدرهای تازه کار می توانید از مرتکب شدن آن ها جلوگیری کنید.

بی برنامه نباشید

قبل از شروع فعالیتتان یک برنامه دقیق با توجه به اهدافتان تنظیم کنید و تا آخر طبق آن پیش بروید. در بسیاری از مواقع اتفاقات ناگهانی موجب بروز احساسات در شما می شود . برنامه دقیق داشتن مانع از این می شود که با یک تصمیم احساسی تمام زحماتتان را به باد دهید.

هرچیزی که در اینترنت می خوانید را باور نکنید

فضای مجازی و اینترنت تبدیل به مکانی شده که سودجویان زیادی در آن اقدام به شایعه پراکنی های خطرناکی می کنند. عموم این افراد با شور و شوق زیادی به صحبت درمورد سود بسیار زیاد ارزهای دیجیتال می کنند اما باید توجه داشته باشید که چیزی به اسم ضرر کردن هم وجود دارد. باید دانش بسیار زیادی درمورد ارزهای دیجیتال داشته باشید تا یک سرمایه گذاری موفق را تجربه کنید پس به دنبال منابع معتبر و به روز رفته و از باور کردن شایعه هایی که در اینترنت می بینید پرهیز کنید.

با سرمایه غیر قابل جبران ترید نکنید

درست است که ممکن است از طریق ارزهای دیجیتال در مدت کوتاهی سود بسیار زیادی کسب کنید؛ اما فراموش نکنید این تنها در صورتی اتفاق می افتد که شرایط مطابق پیش بینی شما پیش رود. در حقیقت ممکن است تنها با یک خطا تمام سرمایه شما به باد رود پس در ابتدای فعالیتتان و در زمانی که هنوز تجربه کافی کسب نکرده اید، تمام سرمایه زندگیتان را وارد بازار ارزهای دیجیتال نکنید.

بیش از حد ترید نکنید

اشتباه دیگری که تریدرهای تازه کار زیاد مرتکب می شوند تغییر موقعیت بیش از حد است. انجام معاملات کوچک و پراکنده در بسیاری از مواقع تنها موجب ضرر شما می شود. حتی اگر ضرر هم نکنید، کارمزد تراکنش های پی در پی دارایی شما را می سوزاند.

تعداد ارزهای دیجیتال خود را خیلی بالا یا خیلی پایین نبرید

تریدرهای تازه کار به دنبال ارزهای دیجیتالی می روند که فکر می کنند به زودی ارزششان چندین برابر می شود و اینگونه است که پس مدتی در ارزهای خیلی زیادی سرمایه گذاری می کنند که حتی نمی توانند آن ها را پیگیری کنند. از طرف دیگر اگر تنها در یک ارز سرمایه گذاری کنید هم احتمال شکستتان وجود دارد. از قدیم گفته اند همه تخم مرغ هایتان را در یک سبد نگذارید.

بر خلاف جریان بازار حرکت نکنید

تریدرهای با تجربه پس از سال ها فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال می توانند تشخیص دهند که چه زمانی به بازار ارز وارد یا از آن خارج شوند تا سود بیشتری کسب کنند. اما تریدرهای تازه کار قدرت تشخیص خوبی در این زمینه ندارند و نباید بر خلاف جهت جریان بازار حرکت کنند چراکه وقتی روند بازار به سمت خاصی می رود؛ عمل کردن بر خلاف آن ریسک زیادی دارد.

به دنبال ارزهای ارزان قیمت نروید

بسیاری از افراد به دنبال ارزهای نو و کم قیمت می روند تا شاید آن ارز هم مثل بیت کوین روزی ارزشمند شود. شانس اینکه همچنین چیزی واقعا رخ دهد خیلی کم است و به شرایط اقتصادی خیلی زیادی بستگی دارد پس سرمایه خود را روی ارزهای بی ارزش تلف نکنید.

صبور باشید

در بعضی مواقع شرایط بازار ارز به گونه ای است که معاملات زیادی انجام نمی شود. در این شرایط شما هم نباید عجله کنید و دست به انجام معاملات پر خطر بزنید چرا که ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهید.

تمام وقت خود را صرف تماشای قیمت ها نکنید

بازار ارز دیجیتال با نوسانات زیادی همراه است و قیمت ارزها دائما بالا و پایین می رود اما شما نباید تمام زندگی خود را فراموش کرده وبه تماشای قیمت ها بنشینید. این کار تنها باعث ایجاد استرس و اضطراب می شود و نتیجه مثبتی ندارد. پس زندگی خود را صرف بررسی بالا و پایین شدن اعداد نکنید و تنها در زمان های مناسب قیمت ها را چک کنید.

ترس از دست دادن فرصت ها را نداشته باشید

حتما دیده اید که بسیاری از افراد در زمان صعود قیمت ها به دلیل وسوسه سود، به سراغ خرید ارز رفته و زمانی که قیمت ها سقوط می کنند از ترس از دست دادن دارایی شان ارز خود را می فروشند. این روش تصمیم گیری چیزی جز زیان به همراه ندارد. تریدرهای با تجربه می دانند از شرایط بازار چگونه برای کسب سود استفاده کنند و اگر شرایط را مناسب بدانند زمانی که قیمت ها افت می کنند ارز می خرند و زمانی که قیمت ها دوباره صعود می کنند ارز می فروشند.

این ها تنها تعدادی از اشتباهات تریدرهای تازه کار است که با دانستن آن ها می توانید از تکرارشان جلوگیری کنید. اما هنوز هم باید بسیار مراقب باشید تا تمام سرمایه تان را از دست ندهید و بتوانید در بازار ارزهای دیجیتال دوام آورید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا : 3

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *