فیلم هایی که قبل از خرید ارز دیجیتال باید ببینید

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

قبلا در یک مقاله، بهترین کتاب های نوشته شده در مورد ارزهای دیجیتال و بلاک چین را معرفی کردیم. با وجود اینکه کتاب ها بهترین منبع اطلاعات هستند، اما فیلم های خوبی هم درمورد بازارهای مالی ساخته شده که تماشای آن ها می تواند اطلاعات خوبی به ما برساند. در این مقاله تعدادی از بهترین فیلم های ساخته شده در این زمینه را بررسی خواهیم کرد.

گرگ وال استریت

فیلم گرگ وال استریت ( Wolf of Wall Street) با بازی لئوناردو دی کاپریو، یکی از بهترین فیلم های ساخته شده درمورد بازار بورس است که بر اساس داستان واقعی و از کتابی با همین نام ساخته شده است. این فیلم داستان جوردن بلفورت را روایت می کند و نحوه به قدرت رسیدن و موفقیتش و سپس شکست و سقوطش در وال استریت را نمایش می دهد.

وال استریت

فیلم وال اسریت ( Wall Street) از الیور استیون، روایتی متفاوت از بازار بورس وال استریت را بازگو می کند. این فیلم درمورد شخصیتی به نام باد فاکس، با بازی چارلی شین، است که ورود او به یک ماجرای مالی بزرگ را شاهد هستیم.

وال استریت: پول هرگز نمی خوابد

فیلم وال استریت: پول هرگز نمی خوابد Wall street : Money Never Sleeps) ) به نحوی ادامه فیلم وال استریت است که داستان فردی را روایت می کند که مدتی در زندان بوده و حالا باید خود را دوباره به صدر دنیای مالی برساند. یکی از مسائلی که به بهترین شکل در این فیلم بررسی می شود فشاری است که مردم هر روز در مشاغلشان با آن درگیر هستند.

برابری

فیلم برابری (Equity) به کارگردانی میرا منون، داستان یک بانکدار به نام نایومی بیشاپ را روایت می کند و تلاش های او برای به قدرت رسیدن در حالی که یک بازرس به فعالیت هایش شک کرده را نشان می دهد.

درخواست نهایی

فیلم درخواست نهایی (Margin Call) ۲۴ ساعت از اتفاقات درون یک شرکت که در شرایط بحرانی قرار دارد را به تصویر می کشد. از آنجایی که سود شرکت پایین آمده باید به نحوی هزینه ها کم شود پس بخشی از نیروهای شرکت اخراج می شوند. در این میان یکی از افراد اخراج شده به نام اریک دیل، بحرانی فراتر از سرمایه شرکت را می بیند و تلاش می کند از آن جلوگیری کند.

سر وقت

فیلم سر وقت (In Time) یک فیلم علمی تخیلی است که به خوبی رابطه بین نظام سرمایه داری و جامعه را نمایش می دهد. در این فیلم، واحد پول زمان است و افراد با زمان باقی مانده از عمرشان معامله می کنند و اگر زمانشان به صفر برسد می میرند.

رکود بزرگ

فیلم رکود بزرگ (The Big Short) داستان رکود سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ در آمریکا را نمایش می دهد و به بررسی عملکرد مدیران مالی و معامله گران و ناتوانی وال استریت می پردازد. در این میان چهار نفر این اتفاقات را پیش بینی کرده اند و به مبارزه با سیستم بانکی می پردازند.

ارزیابی

فیلم ارزیابی (Arbitrage) داستان یک سرمایده گذار حرفه ای است که پس از یک اشتباه، دچار دردسرهای جدی می شود.

اتاق فروش

فیلم اتاق فروش (Boiler Room) داستان یک دانشجوی انصرافی است که به سراغ دلالی رفته و با زیر پا گذاشتن قانون به موفقیت می رسد.

اگر می توانی مرا بگیر

فیلم اگر می توانی مرا بگیر (Catch Me If You Can) داستان واقعی از زندگی فرانک ابگنیل است. او در سال ۲۰۰۲ زندگی نامه خود را به استیون اسپیلبرگ داد و او این فیلم را ساخت. ابگنیل با بازی لئوناردو دی کاپریو پسر یک خلافکار است که راه پدرش را ادهمه می دهد و در ۱۶ سالگی چند چک جمعا به مبلغ ۴ میلیون دلار آمریکا را در کشورهای مختلف نقد می کند. ابگنیل بدون هیچ گونه آموزش به فعالیت هایی از جمله خلبانی، دادستانی، پزشکی و… می پردازد. او همچنین با یک عضویت جعلی در خطوط هوایی سراسری آمریکا، به هزینه این شرکت در هتل های زیادی اقامت داشته است. او که در سال ۱۹۶۹ در فرانسه دستگیر و به ۱۲ سال زندان محکوم شد، تنها پس از ۵ سال آزاد شد و در اف بی آی به شناسایی چک های تقلبی پرداخت. جالب است بدانید ابگنیل اکنون رئیس کارشناسی جعل و کلاهبرداری است.

اماکن تجاری

فیلم اماکن تجاری (Trading Places) یک فیلم کمدی با بازی ادی مورفی است که پایه و اساس بازار را کاملا برای شما شرح می دهد پس اگر میخواهید به سرمایه گذاری بپردازید، حتما این فیلم را ببینید. این فیلم همچنین وضعیت قوانین برای ثروتمندان و فقرا را به تصویر کشیده و نشان می دهد که چطور همین قوانین موجب می شوند ثروتمندان روز به روز ثروتمند تر و فقرا روز به روز فقیر تر شوند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *