روش های عجیب استخراج بیت کوین

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

احتمالا با روش متعارف استخراج بیت کوین که همان استفاده از ریگ ماینر است آشنا هستید. اما روش های عجیب و غریب دیگری هم توسط برخی افراد ابداع شده که شاید باورشان سخت باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا این روش ها را بررسی کنیم.

استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین به این صورت است که دستگاه های ماینر درسراسر جهان برای حل یک سری معادلات پیچیده ریاضی به رقابت می پردازند و هر ماینری که سریع تر به پاسخ برسد؛ پاداش استخراج بلاک را که در حال حاضر ۶.۲۵ بیت کوین است دریافت می کند. این فرایند هر ۱۰ دقیقه یک بار تکرار می شود یعنی در حقیقت سختی معادلات باید به صورتی باشد که حل کردن آن ۱۰ دقیقه طول بکشد. در ابتدای فعالیت بیت کوین سختی استخراج در حدی بود که حتی با کامپیوترهای خانگی هم می شد به استخراج بیت کوین پرداخت. اما به مرور زمان سختی استخراج رفته رفته افزایش یافت به صورتی که امروزه برای استخراج به تجهیزات بسیار قدرتمندی نیاز است که برق زیادی مصرف می کنند. مصرف برق این دستگاه ها آنقدر زیاد است که استخراج بیت کوین تنها در کشورهایی به صرفه است که هزینه برق پایینی دارند. این مصرف زیاد برق موجب شده که افرادی به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه برق یا حتی حذف آن باشند که منجر به پیدایش راه حل های زیر شده است:

گرم کردن منازل

از انجایی که تجهیزات استخراج بیت کوین در حین کار کردن خیلی داغ می شوند و گرمای زیادی تولید می کنند؛ ماینرهای ساکن مناطق سردسیر از طریق کانال کشی گرمای تولید شده را به فضای خانه منتقل می کنند و از این طریق نه تنها هزینه گرمایش خانه را کاهش می دهند بلکه کمکی هم به محیط زیست کرده اند.

استفاده از برق عبادتگاه

حتما می دانید که هزینه برق مساجد در ایران به عهده افراد نیست. در کلیساهای کشوری مانند روسیه هم به همین صورت است و این موضوع موجب شده تا افراد از تجهیزات ماینینگ خود را به زیر زمین مساجد و… منتقل کنند و از برق آن ها برای استخراج استفاده کنند.

تامین برق با استفاده از دود خروجی واحدهای صنعتی

امکان نصب دستگاه ها در خروجی های واحدهای صنعتی برای تامین برق استخراج از دود این واحدها وجود دارد و جالب توجه است که از این روش درآمد چندین برابر نفت می توان کسب کرد.

حل معادلات بیت کوین به صورت دستی

این مورد دیگر واقعا غیر قابل باور است! چطور ممکن است فردی بتواند معادلاتی که برای حلشان به قوی ترین تجهیزات نیاز است را حل کند؟! اما جالب است بدانید که یک فرد موفق شده بود تعدادی از این معادلات را تنها با کاغذ و قلم حل کند. اجرای یک بار الگوریتم SHA-256  به این طریق نیازمند ۱۶ دقیقه و ۴۵ ثانیه زمان است که سرعتی معادل ۶۷/۰ هش روزانه به ما می دهد.

راکتور هسته ای

می توان با اطمینان گفت که تا به حال کسی از یک راکتور هسته ای شخصی برای استخراج بیت کوین استفاده نکرده است. چرا؟ پاسخ ساده است؛ در صورت استفاده از راکتور حمله ۵۱ درصدی به راحتی ممکن می شود پس می توان به طور قطعی گفت که این اتفاق تا به حال رخ نداده است. یک نیروگاه با تنها یک راکتور می تواند برق سالانه ۱۰ درصد کل شبکه بیت کوین را تامین کند یعنی می توان با استفاده از راکتور مصرف سوخت بیت کوین را کاهش داد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *