کیف پول کاغذی چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

یکی از کیف پول های مورد استفاده برای نگهداری ارز دیجیتال کیف پول کاغذی است که در حقیقت همان کلید خصوصی چاپ شده می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا با این کیف پول آشنا شویم.

کیف پول کاغذی چیست؟

کیف پول کاغذی یک نوع کیف پول سرد است. کیف پول سرد به کیف پولی گفته می شود که همیشه به اینترنت متصل نیست و به همین دلیل امنیت بیشتری دارد. در مقابل کیف پول های گرم هم وجود دارند که همیشه به اینترنت متصل اند و به همین دلیل امنیت کیف پول های سرد را ندارند. کیف پول کاغذی شامل اطلاعاتی است که یا پرینت گرفته می شود و یا در سیستم عامل ذخیره می شود. این اطلاعات شامل کلیدهای عمومی و خصوصی می شوند که این کلیدها به همراه رشته های الفبایی با ترتیب مشخصی و به صورت کدهای QR در کیف پول کاغذی قرار داده می شود. ساخت یک کیف پول کاغذی بسیار آسان است و به صورت رایگان انجام می گیرد.

امنیت

دارندگان ارزهای دیجیتال همیشه به دنبال یافتن بهترین و امن ترین راه برای نگهداری از ارزهای دیجیتالشان هستند چرا که امنیت یکی از مهم ترین مسائل است. البته با وجود اهمیت بسیار زیاد امنیت هنوز هم هیچ کیف پولی ساخته نشده که امنیت ۱۰۰ درصدی به کاربران خود ارائه دهد. راهکارهایی هم برای افزایش میزان امنیت وجود دارد اما حتی با رعایت و انجام این راهکارها هم نمی توان به امنیت ۱۰۰ درصدی دست پیدا کرد. اما در این میان کیف پول های سرد از امنیت بیشتری برخوردارند. کیف پول های سرد شامل انواع مختلفی از کیف پول می شوند؛ مانند کیف پول های سخت افزاری. اما یکی از انواع کیف پول های سرد کیف پول کاغذی است که با توجه به این که اطلاعات مربوط به ارزهای دیجیتال را تنها در اختیار سازنده کیف پول قرار می دهد؛ پس از امنیت زیادی برخوردار است. اما نکته مهم در اینجا این است که باید کیف پول کاغذی را در امن ترین جای ممکن نگهداری کرد و از گم شدن آن به هر طریق جلوگیری کرد.

ایجاد کیف پول کاغذی

تولید کنندگان زیادی برای ساخت کیف پول کاغذی وجود دارند اما بسیاری از کاربران ترجیح می دهد از تولید کنندگانی استفاده کنند که متن باز اند؛ مانند  BitAddress.org، BitcoinpaperWallet.com و WalletGenerator.net. پیشنهاد می شود قبل از اقدام به ساخت کیف پول کاغذی توسط هر تولید کننده ای ابتدا از امن بودن آن تولید کننده اطمینان حاصل کنید. رعایت نکات زیر نیز به افزایش امنیت کمک می کند:

  • در هنگام ایجاد کیف پول هیچ کس را از این که در حال انجام این کار هستید مطلع نکنید.
  • پس از ورود به سایت های تولید کننده اتصال اینترنت خود را قطع کنید و سپس به ایجاد کیف پول بپردازید.
  • قبل از شروع مرورگر فایرفاکس را در حالت Private Browsing یا در کروم در حالت incognito قرار دهید چرا که ممکن است برخی از افزونه ها یا اکستنشن های مورد استفاده تان اطلاعاتی را رد و بدل کنند.
  • برای پرینت گرفتن کیف پول کاغذی از پرینتری استفاده کنید که به اینترنت متصل نیست.
  • اقدام دیگری که می توانید قبل از ساخت کیف پول انجام دهید این است که ابتدا سیستم عامل خود را از نو نصب کنید. البته این کار بسیار محتاطانه است و تنها در صورتی لازم است که به سیستم عامل خود مطمعن نیستید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *