آشنایی با توکن پیمان

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

این روزها نام ارزهای دیجیتال زیاد به گوش می رسد. در این میان یکی از ارزهای دیجیتالی که شاید اسم آن را شنیده باشید؛ توکن پیمان است. با ما در این مقاله همراه باشید تا با این ارز دیجیتال آشنا شویم.

توکن پیمان چیست؟

توکن پیمان را می توان اولین استیبل کوین ایرانی دانست. بهتر است ابتدا با مفهوم استیبل کوین آشنا شویم. ارزهای دیجیتال دارای نوسان قیمت زیادی هستند. اما استیبل کوین ها ارزهای دیجیتالی اند که با هدف ثبات قیمت و از بین بردن نوسان ایجاد شده اند. این ارزها معمولا با یک کالا یا ارز فیات پشتیبانی می شوند و از این طریق دارای ثبات قیمت اند.

پشتوانه توکن پیمان طلا است و هر پیمان با ۱ سوت طلای ۲۴ عیار پشتیبانی می شود. بنابراین هر میزبان برای صادر کردن یک پیمان باید معادل یک سوت طلای ۲۴ به ازای هر پیمان به عنوان پشتوانه قرار دهد تا صدور پیمان ممکن شود. طلایی که به عنوان پشتوانه توکن پیمان در نظر گرفته می شود باید در محل بسیار امن و توسط بازرسان بنیاد محافظت شود. جالب است بدانید کاربران هم می توانند در هر زمانی که بخواهند به یک میزبان مراجعه کرده و پیمان های خود را عودت دهند که در این صورت یا مبلغ و یا طلای پشتوانه را دریافت می کنند.

سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا توکن پیمان؟

طلا یک فلز گران بها و نایاب است که افراد فراوانی برای سرمایه گذاری آن را انتخاب می کنند. با وجود یک استیبل کوین ایرانی با پشتوانه طلا ممکن است برخی افراد در تصمیم گیری بین این دو دچار تردید شوند. برای انتخاب میان این دو می توانید مزایا و معایب هر یک را در نظر بگیرید. برخی از مزایا و معایب طلا عبارت اند از:

  • طلا دارایی فیزیکی است پس قابل هک شدن نیست.
  • با وجود این که طلا را نمی توان هک کرد؛ اما هنوزم امکان دزدیده شدن آن وجود دارد پس باید در مراقبت از آن دقت کرد.
  • طلا را نمی توان در خرید و فروش استفاده کرد و ابتدا باید به پول تبدیل شود.
  • طلا را نمی توان به راحتی برای افراد دیگر فرستاد.

همچنین از جمله مزایا و معایب توکن پیمان هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • توکن پیمان بر خلاف طلا دارایی فیزیکی نیست و در کیف پول دیجیتال نگهداری می شود و لذا ممکن است دارنده این توکن مورد حمله هکرها قرار گیرد و دارایی خود را از دست بدهد.
  • امکان جا به جایی توکن پیمان در در هر لحظه وجود دارد.
  • توکن پیمان را می توان در خرید و فروش استفاده کرد.
  • دارنده توکن پیمان دیگر نگرانی از بابت دزدیده شدن طلای خود ندارد.

با در نظر گرفتن مواردی از این قبیل می توانید تصمیم گیری کنید که طلا برای شما بهتر است یا توکن پیمان.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *