سوالات رایج درمورد بیت کوین

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

بیت کوین بزرگ ترین و شناخته شده ترین ارز دیجیتال در جهان است اما با این وجود هنوز هم افرادی هستند که با آن آشنا نیستند و سوالات زیادی در مورد بیت کوین ذهن آن ها را به خود مشغول کرده است. با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ رایج ترین سوالات در مورد بیت کوین را بیابیم.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است که با توجه به میزان عرضه و تقاضا ارزش آن مشخص می شود. با توجه به محبوبیت زیاد این ارز دیجیتال در بسیاری از کشورهای جهان خودپردازهای مخصوص تعبیه شده است و مردم به راحتی می توانند تراکنش های خود را انجام دهند. اما لازم به ذکر است که هنوز بیت کوین پول رسمی هیچ کشوری نیست و بنابراین قوانین آن در بسیاری از نقاط جهان خیلی دقیق نیست.

خالق بیت کوین کیست؟

نام خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو است اما این نام تنها یک نام مستعار است و حقیقت این است که هنوز در مورد هویت این فرد یا گروه اطلاعاتی در دسترس نیست.

چه کسی بیت کوین را کنترل می کند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم هیچکس. در حقیقت هیچ فرد یا گروه یا شرکتی کنترل کننده بیت کوین نیست و تعداد فراوان کاربران بیت کوین در سراسر جهان آن را کنترل می کنند.

مکانیزم اجماع بیت کوین چیست؟

بیت کوین از گواه اثبات کار استفاده می کنند. در ارزهای دیجیتال مبتنی بر گواهی اثبات کار هر ماینر برای فعالیت در شبکه باید قدرت پردازشی سخت افزارهایش را به شبکه اختصاص دهد. در حقیقت ماینرها در سراسر جهان در رقابت برای حل معادلات مربوط به بلاک های جدید اند و هر ماینری که زودتر پاسخ معادلات هر بلاک را بیابد؛ پاداش استخراج آن را که در حال حاضر ۶.۲۵ بیت کوین است دریافت می کند.

چگونه می توان بیت کوین به دست آورد؟

امکان به دست آوردن بیت کوین از روش های زیر وجود دارد:

  • خرید بیت کوین از صرافی دیجیتال
  • خرید بیت کوین از افرادی که به فروش آن مشغول اند
  • استخراج بیت کوین
  • سایت های فاست (در آمد از این سایت ها با توجه به وقتی که برای آن صرف می شود بسیار ناچیز است.)

آیا بیت کوین راهی برای یک شبه پولدار شدن است؟

خیر؛ بیت کوین به هیچ عنوان یک روش برای یک شبه پولدار شدن نیست و افرادی که از تبلیغ جملات این چنینی برای جذب سایرین استفاده می کنند تنها به دنبال کلاهبرداری هستند.

آیا بیت کوین یک ابزار پولشویی است؟

پولشویی از طریق تمام ارزها انجام می شود که بیت کوین هم یکی از آن هاست. اما آمار و مطالعات نشان می دهد که مقدار پولی که از طریق ارزهای فیات پولشویی می شود نسبت به بیت کوین بسیار بیشتر است. در واقع این نسبت ۸۰۰ به ۱ است! یعنی به ازای هر ۱ دلار که از طریق بیت کوین پولشویی می شود ۸۰۰ دلار از طریق ارزهای فیات پولشویی می شود.

آیا بیت کوین در ایران قانونی است؟

طبق ماده ۲ قانون مجازات عمومی: هر فعل یا ترک فعل که مطابق قانون قابل مجازات یا مستلزم اقدامات تأمینی یا تربیتی باشد جرم محسوب است و هیچ امری را نمی‌توان‌ جرم دانست مگر آنکه به موجب قانون برای آن مجازات یا اقدامات تأمینی یا تربیتی تعیین شده باشد.

بر این اساس از آنجایی که برای سرمایه گذاری و ذخیره بیت کوین مجازاتی در نظر گرفته نشده، پس جرم نیست. اما در صورتی که از بیت کوین در سایر جرایم استفاده شود، مجازات دارد و جرم است. همچنین امکان دریافت مجوز برای ماینینگ بیت کوین و واردات تجهیزات استخراج آن وجود دارد. خبر خوب دیگر این است که امکان پیگیری جرایم مربوط به بیت کوین در ایران وجود دارد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *