سوالات رایج درمورد اتریوم

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

ارزهای دیجیتال هنوز هم پدیده ای نسبتا جدید هستند که بسیاری از افراد هنوز با آن ها آشنایی ندارند و لذا سوالات زیادی در مورد این ارزها ذهن مردم را به خود مشغول کرده است. در این مقاله می خواهیم چند مورد از سوالات متداول در مورد اتریوم را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

اتریوم چیست؟

اتریوم یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال در جهان است که در حقیقت پس از بیت کوین بزرگ ترین ارز دیجیتال می باشد. اتریوم این امکان را به توسعه دهندگان می دهد که برنامه های غیرمتمرکز خود را بر آن پیاده کنند.

خالق اتریوم کیست؟

ویتالیک بوترین و گوین وود خالقان اتریوم هستند. ویتالیک بوترین در ابتدا یکی از فعالان در مجله بیت کوین بود اما پس از مدتی به این باور رسید که بیت کوین در آینده دچار ضعف هایی خواهد شد و بنابراین ایده ساخت یک ارز دیجیتال دیگر به نام اتریوم در ذهن او شکل گرفت.

EVM چیست؟

EVM یا پلتفرم ماشین مجازی تورینگ کامل اتریوم یک ماشین مجازی است که وظیفه جداسازی برنامه ها را از یکدیگر و از میزبانشان دارد.

بلاکچین چیست؟

بلاکچین ترکیبی از دو کلمه بلاک و چین است که به طور کلی به معنای زنجیره ای از بلاک ها می باشد. در بلاکچین هر بلاک حاوی اطلاعات دیجیتال است که این اطلاعات بین تمام اعضای شبکه تقسیم می شود و به این ترتیب امکان دستکاری این اطلاعات وجود ندارد. بلاکچین کاربردهای فراوانی دارد که ارز دیجیتال یکی از آن هاست.

الگوریتم اجماع اتریوم چیست؟

در ابتدا اتریوم از گواه اثبات کار استفاده می کرد. در ارزهای دیجیتال مبتنی بر گواهی اثبات کار هر ماینر برای فعالیت در شبکه باید قدرت پردازشی سخت افزارهایش را به شبکه اختصاص دهد و در ازای آن در صورتی که ماینر موفق به حل معادلات مربوط به بلاک جدید شود؛ پاداش دریافت می کند. اما به تازگی مکانیزم اجماع اتریوم به گواه اثبات سهام تغییر پیدا کرده است. در گواهی اثبات سهام صلاحیت اعتبار سنج هیچ ربطی به قدرت هش نداشته و با مقدار کوین هایی که اعتبار سنج در شبکه سهام گذاری کرده تعیین می شود. بنابراین اعتبار سنجی تراکنش ها به این صورت است که شبکه به صورت اتفاقی به مشارکت کنندگان مختلف اجازه اعتبار سنجی بلاک بعدی را می دهد و اعتبار سنج انتخاب شده از این روش بسته به ارز دیجیتالی که به شبکه اختصاص داده پاداش می گیرد. یعنی هر چه این ارز دیجیتال بیشتر باشد پاداش او هم بیشتر می شود.

قرارداد هوشمند چیست؟

قراردادهای هوشمند یک پروتکل برای تنظیم قرارداد هاست که تبادل پول یا سهام و… را آسان تر می کند. اگر بخواهیم ساده تر بگوییم، قراردادهای هوشمند به صورت خودکار و بدون نیاز به افراد فرایند پرداخت قراردادها را پردازش کرده و درصورت تایید آن را به انجام می رسانند. از آن جایی قراردادهای هوشمند بر اساس بلاکچین عمل می کنند؛ امنیت بالایی دارند چراکه مانع دخالت و دستکاری افراد می شوند.

Gas چیست؟

هر معامله ای برای صورت گرفتن نیاز به کارمزد دارد. کارمزد در شبکه اتریوم با سوخت یا gas پرداخت می شود. هربار که یک قرارداد هوشمند اجرا می شود کارمزد سوخت آن از طریق اتر پرداخت می شود. قیمت gas با wei  که کوچک ترین واحد اتر است اندازه گیری شده و مقدار اتری است که هر فرد به ازای هر واحد سوخت پرداخت می کند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *