بازیابی بیت کوین های گم شده

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

در مقاله قبل راه های گم شدن بیت کوین را توضیح دادیم. اکنون سوالی که پیش می آید این است که آیا بازیابی بیت کوین های گم شده ممکن است یا خیر؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابیم.

بازیابی بیت کوین گم شده

این که بازیابی بیت کوین های گم شده امکان پذیر است یا نه تا حد زیادی به نحوه گم شدن آن بستگی دارد. در شرایطی که کیف پول گم شود و یا سرویس دهی آن متوقف شود در صورت داشتن عبارت بازیابی یا سید می توان به راحتی دارایی دیجیتال را به دست آورد. اما همیشه بازیابی بیت کوین های گم شده به همین راحتی نیست. به عنوان مثال فرض کنید فردی تمام بیت کوین هایش را روی یک هارد درایو نگهداری می کند. اگر او این هارد درایو را گم کند تنها از طریق پیدا کردن آن می تواند به بیت کوین هایش دسترسی داشته باشد. به طور کلی بسته به روش گم شدن بیت کوین ممکن است راه حل های متفاوتی برای یافتن آن پیشنهاد شود که البته تضمینی در موثر بودن آن ها نیست. در ادامه به این راه حل ها خواهیم پرداخت.

رمزگشایی

این روش توسط شرکت Wallet Recovery Services انجام می شود که در آن ۴ کارمند با نام مستعار Dave Bitcoin با استفاده از نرم افزارهایی میلیون ها رمز را امتحان می کنند تا به دارایی درون کیف پول دسترسی پیدا کنند. در طی این فرایند که ممکن است چند ماه طول بکشد شرکت ۲۰ درصد مبلغ بازیابی شده را دریافت می کند. همانطور که گفته شد موفقیت روش های بازیابی بیت کوین تضمینی نیست به عنوان مثال امکان موفقیت این روش حدود ۳۰ درصد می باشد.

بازیابی داده

شرکت WeRecoverData که یک شرکت بازیابی داده است از طریق بازیابی داده های آسیب دیده یا پاک شده و… بیت کوین های گم شده را بازیابی می کند و در ازای آن بین ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار دریافت می کند.

هیپنوتیزم

جیسون میلر یک متخصص هیپنوتیزم است که معتقد است از طریق هیپنوتیزم می توان به حافظه تصویری افراد دسترسی پیدا کرد تا بتوان محل نگهداری هارد اکسترنال مربوط به بیت کوین و یا حتی رمز را یافت. میلر برای انجام این کار دستمزد خود را به صورت ارز دیجیتال دریافت می کند که ۵ درصد مبلغ بازیابی شده و نیم بیت کوین می باشد. البته اتریوم یا لایت کوین هم مورد پذیرش او هستند.

Finderouter

Finderouter نام یکی از برنامه های ساخته شده برای بازیابی بیت کوین است. البته لازم به ذکر است که برنامه های فراوانی با این هدف ایجاد شده اند اما این برنامه موفق شده است بازیابی بیت کوین را ساده تر کند. کاربران اطلاعات ناقصی که از بیت کوین های گم شده شان در در اختیار دارند را در این برنامه وارد می کنند تا شاید بتوانند کلید خصوصی شان را بازیابی کنند.

همانطور که مشاهده کردیم بازیابی بیت کوین های گم شده فرایند دشواری است که می تواند به هزینه زیادی هم نیاز داشته باشد. بنابراین نگهداری صحیح از کلید خصوصی و عبارت بازیابی اهمیت ویژه ای دارد. همیشه گفته اند که پیشگیری بهتر از درمان است؛ بنابراین درصورتی که توجه کافی به امنیت داشته باشید می توانید از گم شدن بیت کوین هایتان جلوگیری کنید.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *