نکاتی برای افزایش امنیت کیف پول های سخت افزاری

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

کیف پول های سخت افزاری یکی از امن ترین گزینه ها برای نگهداری ارزهای دیجیتال اند. اما انتخاب کیف پول تنها اولین قدم در تامین امنیت است و برای دستیابی به بیشترین میزان امنیت لازم است کاربران نکاتی را رعایت کنند. با ما در این مقاله همراه باشید تا با چند نکته برای افزایش امنیت کیف پول های سخت افزاری آشنا شویم.

خرید از فروشندگان اصلی

برای خرید کیف پول های سخت افزاری تنها باید به سراغ فروشندگان اصلی و قابل اعتماد رفت چرا که در غیر این صورت احتمال کلاهبرداری و سرقت ارزهای دیجیتال وجود دارد.

عدم خرید کیف پول از پیش تنظیم شده

فراموش نکنید که هر نوع کیف پول سخت افزاری که می خواهید خریداری کنید؛ شما باید نفر اولی باشید که آن را تنظیم می کند و هیچ گاه نباید کیف پول از پیش تنظیم شده خریداری کنید.

عدم استفاده از کلمات بازیابی قبلی

این مورد به این دلیل مهم است که اگر کسی کلمات بازیابی دارنده یک کیف پول سخت افزاری را در اختیار داشته باشد؛ می تواند به ارزهای دیجیتال او دسترسی پیدا کند. به همین دلیل لازم است که اطمینان حاصل کنید که تنظیمات اولیه دستگاه از ابتدا شروع می شود و کلمات بازیابی جدید را دریافت کنید.

توجه به گواهی تاییدیه

هنگام خرید کیف پول سخت افزاری به دنبال سند یا مدرکی باشید که اصل بودن دستگاه را اثبات می کند. فراموش نکنید که لازم نیست این سندها حتما در قالب سند عادی باشند و ممکن است در برخی کیف پول ها از نرم افزارهایی برای این منظور استفاده شود.

امتحان نسخه پشتیبان

از نسخه پشتیبان برای بازیابی ارزهای دیجیتال در صورت از دست رفتن کیف پول استفاده می شود. اما شما می توانید برای اطمینان از عملکرد نسخه پشتیبان آن را روی یک کیف پول دیگر تست کنید که البته پیشنهاد می شود در اینجا از کیف پول گرم استفاده نشود. همچنین لازم است پس از امتحان سخت افزار را ریست کنید.

ذخیره سازی امن کلمات بازیابی

کلمات بازیابی از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند و بنابراین لازم است آن ها را در جای بسیار امنی ذخیره کنید. هرگز این کلمات را تایپ و در رایانه ذخیره نکنید یا از آن ها عکس نگیرید. بهترین راه یادداشت کردن این کلمات است و حتی می توان برای جلوگیری از آسیب دیدن آن ها را پرس کرد. مهم ترین نکته این است که محل نگهداری کلمات بازیابی نباید در کنار کیف پول باشد و باید جداگانه نگهداری شود.

استفاده از رایانه اختصاصی برای اتصال به کیف پول

رایانه هایی که در زمینه های مختلف استفاده می شوند بیشتر در معرض تهدیدهای آنلاین قرار می گیرند و بنابراین استفاده از یک رایانه اختصاصی برای اتصال به کیف پول می تواند در بهبود امنیت موثر باشد.

استفاده از کیف پول های چند امضایی

یک نوع از کیف پول های دیجیتال کیف پول چند امضایی است که امکان دسترسی به کیف پول را برای دو یا چند کاربر فراهم می کند. برای دسترسی به این کیف پول ها به دو یا چند کلید نیاز است و بنابراین استفاده از آن ها موجب بهبود امنیت می شود.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *