چند تئوری و حقیقت در مورد ساتوشی ناکاموتو

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

نام ساتوشی ناکاموتو برای افراد فعال در دنیای ارزهای دیجیتال بسیار آشنا است. اما این نام تنها یک نام مستعار برای خالق بیت کوین است و حقیقت این است که هنوز در مورد هویت این فرد یا گروه اطلاعاتی در دسترس نیست. اما تئوری ها و حقایقی در مورد ساتوشی ناکاموتو مطرح شده که در این مقاله می خواهیم برخی از آن ها را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

ثروت ساتوشی ناکاموتو

گفته می شود که ساتوشی ناکاموتو مالک ۱ میلیون بیت کوین و یا حتی بیشتر است. ناکاموتو در سال ۲۰۱۹ جنسیس بلاک بیت کوین و یا همان بلاک اولیه بیت کوین را استخراج کرد اما پس از سال ۲۰۱۰ دیگر هیچ مشارکتی در این پروژه نداشت و به طور کامل کنار کشید. با بررسی شبکه بلاکچین بیت کوین متوجه می شویم که هیچ کدام از این ۱ میلیون بیت کوین خرج نشده است. اما قطعا اگر روزی ساتوشی ناکاموتو تصمیم بگیرد بیت کوین های خود را بفروشد؛ قیمت بیت کوین تغییر زیادی پیدا خواهد کرد.

تی شرت های ساتوشی ناکاموتو

شاید شما هم تا به حال تی شرت ها و یا وسایل دیگری با نوشته هایی از قبیل من ساتوشی ناکاموتو هستم یا ساتوشی ناکاماتو کجاست و… دیده باشید. این تی شرت ها و وسایل در حقیقت تجارتی جدید هستند که به دنبال ناشناس بودن خالق بیت کوین ایجاد شده اند.

ساتوشی ناکاموتو گروهی از شرکت هاست

این مورد یکی از تئوری های عجیب و غریب است که شاید بهتر باشد آن را یک شایعه اینترنتی بخوانیم؛ چرا که هیچ مدرکی پشت آن وجود ندارد. این شایعه بیان می کند که شرکت های سامسونگ، توشیبا، ناکامیچی و موتورولا خالق بیت کوین هستند. علت این امر این است که می توان با بازی با اسم های این شرکت ها به نام ساتوشی ناکاموتو رسید.   به این صورت که سامسونگ و توشیبا در کنار هم ساتوشی را می‌سازند و ناکاماچی و موتورولا هم با هم ناکاماتو را تشکیل می دهند.

افرادی که شاید ساتوشی ناکاموتو باشند

ناشناس بودن ساتوشی ناکاموتو موجب شده که برخی افراد ادعا کنند که خالق بیت کوین هستند و یا حتی سایرین این موضوع را به آن ها نسبت دهند. از جمله این افراد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نیک زابو فردی است که برای اولین بار مفهوم ارز دیجیتال را با ساختن بیت گلد مطرح کرد. البته ارز دیجیتال او به دلیل امکان دابل اسپندینگ یا دو بار خرج کردن مورد استفاده قرار نگرفت. یک کاربر که وایت پیپر بیت کوین را مطالعه کرده بود؛ این تئوری را مطرح کرد که نیک زابو در حقیقت ساتوشی ناکاموتو است اما این تئوری هیچوقت تایید نشد.
  • کریگ رایت نام مدیر یکی از کسب و کارهای استرالیایی است که از سال ۲۰۱۵ تا کنون ادعا می کند که ساتوشی ناکاموتو است. در سال ۲۰۱۹ ادعاهای او شدت بیشتری گرفت و اقدامات او در این زمینه حالت افراطی به خود گرفت. البته ادعاهای کریگ رایت هم هیچ گاه تایید نشدند.
  • یک فیزیکدان و مهندس سیستم به نام دورین پرنتیس ساتوشی ناکاماتو در کالیفرنیا زندگی می کند که توسط یک منبع خبری به عنوان خالق بیت کوین شناخته شد. اما او این ادعاها را رد کرد.
  • هال فینی کسی است که اولین تراکنش بیت کوین را از طرف ساتوشی ناکاموتو دریافت کرده است. طریقه نوشتن او به ساتوشی ناکاموتو شباهت زیادی دارد و علاوه بر آن هال فینی ادعا کرده است که در تست های اولیه بیت کوین با ساتوشی ناکاموتو همکاری کرده است. به همین دلیل عده ای او را خالق بیت کوین خطاب کرده اند اما او مکالمات ایمیلی خود با ساتوشی ناکاماتو را به مردم نشان داد و پس از آن این فرضیه کمرنگ تر شد. البته ممکن است این یک اقدام انحرافی بوده باشد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *