نقل قول هایی از ساتوشی ناکاموتو

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین است که هویت او هنوز هم ناشناس می باشد. در مورد ساتوشی ناکاموتو اطلاعات بسیار کمی در دسترس است اما چند نقل قول از او داریم. با ما در این مقاله همراه باشید تا با برخی از این نقل قول ها آشنا شویم.

پیام موجود در جنسیس بلاک

جنسیس بلاک همان بلاک اول در شبکه بلاکچین بیت کوین است. معنای کلمه جنسیس منشا و پیدایش است و علت نام گذاری این بلاک هم به معنای این کلمه و همچنین استفاده از کلمه جنسیس برای اشاره به منشا حیات در متون دینی، برمی گردد. جنسیس بلاک بیت کوین حاوی پیام زیر می باشد:

«سوم ژوئن ۲۰۰۹؛  وزیر دارایی در شرف ارائه ی دومین کمک مالی برای جلوگیری از سقوط بانک‌ها»

هدف ساتوشی از قرار دادن پیام ذکر شده در بلاک جنسیس مشخص نیست اما عده ای بر این باورند که این پیام با هدف ایجاد بیت کوین در ارتباط است. البته این پیام یک برچسب زمانی به بلاک جنسیس می دهد.

پیام ساتوشی ناکاموتو در رابطه با ارزهای ملی

ساتوشی ناکاموتو یک مشکل بزرگ با ارزهای ملی داشت و آن هم متمرکز بودن این ارزها بود. او یک بار در خصوص ارزهای ملی متن زیر را نوشت:

«تعدادی زیادی از مردم، به‌ دلیل همه آن شرکت های حوزه کسب و کارهای الکترونیکی که از دهه ۱۹۹۰ موفق نشدند، به طور اتوماتیک ارزهای الکترونیکی را تحت عنوان هدفی از دست رفته رد می کنند. به این امید هستم که این مساله جا افتاده باشد که تنها دلیل شکست این سیستم ها ماهیت کنترل مرکزی آن ها بوده است. فکر می کنم برای بار اول می باشد که ما در حال آزمایش کردن یک سیستم غیرمتمرکز و بدون نیاز به اعتماد هستیم.»

پیام ساتوشی ناکاموتو در مورد عملکرد رمزنگاری بیت کوین

ساتوشی ناکاموتو در مورد عملکرد رمزنگاری بیت کوین گفته است:

«SHA-256 یک رمزنگاری بسیار قدرتمند است؛ این رمزنگاری به آن معنا نیست تنها یک قدم از MD5 فاصله گرفته ایم؛ بلکه معنای رمزنگاری فراتر از آن را می دهد. این رمزنگاری به آن قدر قدرتمند است که تا ده ها سال فعال خواهد بود؛ مگر اینکه مورد حمله ای بزرگ و برنام ‌ریزی شده‌ قرار گیرد.»

پیام ساتوشی ناکاموتو در مورد اثبات کار

ساتوشی ناکاموتو در مورد الگوریتم اجماع بیت کوین یعنی اثبات کار گفته است:

«اثبات یک فرایند به عنوان یک پروسه قابل اعتماد و معتبر ویژگی ایده آلی است. با این حال ما نیازی به نگرانی در رابطه با یک زنجیره‌ از ارتباطات نداریم. تفاوتی ندارد که چه کسی در مورد طولانی ترین زنجیره موجود حرف می زند؛ چون این زنجیره خود به تنهایی حرف های فراوانی برای گفتن دارد.»

پیام ساتوشی ناکاموتو در مورد امنیت بیت کوین

ساتوشی ناکاموتو در رابطه با امنیت بیت کوین و فاش شدن هویت افراد گفته است:

«ناشناس بودن شما در بیت کوین بستگی به فاش نکردن اطلاعات شناسایی خود در رابطه با بیت کوین یا آدرس شناسایی که استفاده می کنید؛ دارد. اگر آدرس بیت کوین خود را در وب بگذارید، هر معامله و اطلاعاتی را که به کمک این لینک انجام شده، در معرض دید قرار می دهید. برای حفظ حریم خصوصی بهتر است تنها یک بار از آدرس های بیت کوین استفاده کنید.»

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *