نقل قول هایی از ساتوشی ناکاموتو (قسمت دوم)

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

هویت ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین هنوز هم ناشناس است. اما برخی نقل قول ها از او در دسترس است. در این مقاله بخش دوم نقل قول های ساتوشی ناکاموتو را گرد آوری کرده ایم پس با ما همراه باشید.

پیام ساتوشی ناکاموتو در مورد حذف واسطه ها

یکی از کارهایی که بیت کوین موفق به انجام آن شده است؛ حذف واسطه ها می باشد. ساتوشی ناکاموتو در این مورد بیان کرده است:

«با داشتن یک ارز الکترونیکی مبتنی بر اثبات رمزنگاری، بدون نیاز به اعتماد کردن به واسطه شخص ثالث، پول می تواند امنیت داشته باشد و تراکنش ها به راحتی انجام شوند.»

پیام ساتوشی ناکاموتو در مورد باگ

ساتوشی ناکاموتو در مورد باگ بیان کرده است:

«ما با استفاده از فروم به‌ خوبی همه امور را مدیریت می کنیم. من به دیدن باگ هایی که در فروم به اشتراک گذاشته می شوند، علاقه مند هستم. من معتقدم که کاربران در یافتن این اشکالات و حل کردن آن ها بیشترین کمک را می کنند. قدم اساسی این است که کاربران به ما کمک کنند کارهای ساده را که به هیچ عنوان باگ به شمار نمی روند، حل کنیم و سوءبرداشت ها را به حداقل برسانیم. من یک لیست از باگ هایی که حل نشده اند، در فروم نگه داری می کنم. در بعضی از موقعیت ها هم در رابطه با بهترین طرحی که این ایرادها را حل می کند نیز تفکر می کنم. بیت کوین برنامه ای نیست که ما بسیاری از باگ ها را به صورت حل نشده رها کنیم. ما همیشه به دنبال راه حلی برای برطرف کردن باگ ها هستیم.»

پیام ساتوشی ناکاموتو در مورد آینده بیت کوین

آینده همین الان است! هنگامی که دن لریمر یا همان خالق ایاس در مورد آینده بیت کوین و مشکلات آن پرسش هایی مطرح کرده بود؛ ساتوشی ناکاموتو پاسخ داد:

«اگر این موضوع را باور یا درک نکرده اید، متاسفم؛ من برای متقاعد کردن شما وقت ندارم.»

پیام ساتوشی ناکاموتو در مورد بیت کوین های گم شده

تعداد کل بیت کوین ها محدود است و بنابراین هر بیت کوینی که گم شود از تعداد کل بیت کوین ها کم می کند و دارندگان بیت کوین کمی ثروتمندتر می شوند. ساتوشی ناکاموتو در این مورد گفته است:

«کوین های گمشده تنها مقداری بر ارزش سایر کوین ها می افزایند. این کوین ها را به عنوان کمک مالی به دیگران در نظر بگیرید.»

پیام ساتوشی ناکاموتو در مورد ایرادات ارزهای رایج

ساتوشی ناکاموتو در مورد بزرگ ترین مشکل ارزهای رایج بیان کرده است:

«ایراد ریشه ای ارزهای رایج، اعتمادی است که برای کارکرد آن نیاز دارند. به بانک مرکزی باید اعتماد کرد که ارز را بی ارزش نکند، اما تاریخ ارزهای فیات پر است از مواردی که این اعتماد نقض شده است. باید به بانک ها برای نگه داری پولمان و همچنین انتقال الکترونیکی آن ها اعتماد کنیم، اما آنها پول ما را در موج هایی از حباب های اعتباری و با تقریباً مقدار ناچیزی ذخیره [واقعی]، وام می دهند. ما چاره ای نداریم جز این که برای حریم خصوصی مان به آنها اعتماد کنیم؛ به آنها اعتماد کنیم که به سارقان هویت اجازه نمی دهند که حسابمان را خالی کنند.»

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *