چرا افراد زیادی ادعا می کنند ساتوشی ناکاموتو هستند؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

ساتوشی ناکاموتو نام خالق بیت کوین است که البته هویت او هنوز هم ناشناس مانده است. تا کنون افراد زیادی ادعا کرده اند که ساتوشی ناکاموتو هستند؛ اما دلیل این امر چیست؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابیم.

ساتوشی ناکاموتو کیست؟

همانطور که گفته شد ساتوشی ناکاموتو نام خالق بیت کوین است. اطلاعات زیادی در مورد او در دسترس نیست به عنوان مثال ساتوشی ناکاموتو ممکن است یک مرد یا زن و یا حتی گروهی از افراد باشد. ساتوشی به معنای فردی باهوش و با قدرت تفکر بالا و خردمند است. ناکا معنای واسطه، درون یا رابطه را دارد و موتو نیز می تواند معنی منشأ و یا اساس‌ را داشته باشد. با وجود این که ساتوشی ناکاموتو در تیم متن باز نرم افزار بیت‌ کوین با افراد دیگری همکاری کرده است؛ اما دقت زیادی به خرج داده تا اطلاعات شخصی خود را فاش نکند. بنابراین از هویت او اطلاعات کمی در دسترس است و لذا افراد زیادی توانسته اند ادعا کنند که ساتوشی ناکاموتو هستند. در ادامه برخی از این افراد را معرفی خواهیم کرد.

کریگ رایت

کریگ رایت نام مدیر یکی از کسب و کارهای استرالیایی است که از سال ۲۰۱۵ تا کنون ادعا می کند که ساتوشی ناکاموتو است. در سال ۲۰۱۹ ادعاهای او شدت بیشتری گرفت و اقدامات او در این زمینه حالت افراطی به خود گرفت. به عنوان مثال از افرادی از جمله راجر ور که حامی بیت کوین کش است و یا پیتر مک کور مک که یکی از افراد مشهور در دنیای ارزهای دیجیتال است و پادکست های مطرحی هم ساخته است؛ شکایت کرد چون این افراد ادعاهای او را زیر سوال برده بودند. او حتی از طریق نماینده حقوقی خود برای وایت پیپر بیت کوین و همچنین کدهای اولیه این پروتکل، دعوی کپی رایت ثبت کرد.

وی لیو

به دنبال ثبت کردن دعوی کپی رایت توسط کریگ رایت؛ یک فرد چینی به نام وی لیو برای وایت پیپر بیت کوین دعوی خود را ثبت کرد. البته طبق نقل قول هایی گفته می شود که دلیل این اقدام او این بود که می خواست به مردم نشان دهد که هر کسی می تواند مدعی کپی رایت وایت پیپر بیت کوین شود. این اقدام وی لیو تحسین افراد زیادی را در دنیای ارزهای دیجیتال با خود به همراه داشت. لازم به ذکر است که وی لیو مدیر عامل کنونی شرکت پژوهش بازار ارز دیجیتال Coinsummer می باشد. جالب است بدانید که اطلاعات هویتی وی لیو هم به طور کامل در دسترس نیست.

برادر پابلو اسکوبار

خانواده پابلو اسکوبار یکی از قاچاقچی های بزرگ کلمبیایی هستند و جالب است بدانید که یکی از شرکت های وابسطه به این خانواده هم در یک بازه زمانی مالک نشان تجاری بیت کوین بوده است. این شرکت Coin Legal Ltd نام دارد که در سال ۲۰۱۸ نشان تجاری بیت کوین با ثبت کرد. با بررسی هایی که صورت گرفت مشخص شد که این شرکت تنها یک مدیر به نام الوف کایروس گوستاوسون دارد که علاوه بر شرکت Coin Legal Ltd، مدیرعامل یک شرکت دیگر به نام Escobar Incorporated هم بوده است. البته عده ای بر این باورند که برادر پابلو اسکوبار به نام روبرتو دخسوس اسکوبار گاویریا در حقیقت فردی بوده است که درخواست ثبت نشان تجاری بیت کوین را امضا کرده است اما هنوز درستی این موضوع تایید نشده است.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *