آیا باید نگران ریزش قیمت بیت کوین باشیم؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

افراد زیادی به دلیل امکان ریزش ناگهانی قیمت بیت کوین همیشه دچار نگرانی و اضطراب اند. در این مقاله قصد داریم چند دلیل را بررسی کنیم که بیان می کنند نیازی به نگرانی بابت ریزش قیمت بیت کوین نیست؛ پس با ما همراه باشید.

نوسان قیمت برای بیت کوین ضروری است

حتما می دانید که بیت کوین شدیدا درگیر نوسان قیمت است و دائما قیمت آن در حال کم و زیاد شدن می باشد. اما لازم است بدانید که همین نوسانات اگرچه کمی ترسناک هستند؛ اما وجودشان برای افزایش قیمت بیت کوین ضروری است. بیت کوین اولین ارز دیجیتال موفق در جهان است و بنابراین می توان آن را یک نوآوری بسیار موفق دانست. نکته مهم این است که نوآوری منجر به نوسان می شود.

ریزش قیمت دائمی نیست

آن چه که بررسی نوسانات قیمت بیت کوین در این چند سال به ما آموخته است این است که ریزش قیمت بیت کوین دائمی نیست و هر چه قدر هم که طول بکشد؛ ریزش های قیمت بیت کوین جبران می شوند. حتما با اصطلاح Hodl کردن بیت کوین آشنا هستید. این اصطلاح مربوط به زمانی است که فردی بیت کوین خود را برای مدت بسیار طولانی نگه می دارد. در حقیقت هودلرهای بیت کوین بر این باورند که از آنجایی که روند کلی قیمت بیت کوین صعودی است پس باید بیت کوین را نگه داشت. به طور کلی هم نگهداری طولانی مدت بیت کوین بدون نگرانی از نوسانات کوتاه مدت قیمت آن روش خوبی به شمار می رود.

ریزش قیمت بیت کوین فرصت خرید خوبی است

در صورتی که فردی هنگام ریزش قیمت بیت کوین اقدام به خرید آن کند؛ فرصت خوبی برای کسب سود زیاد به دست آورده است. همچنین جالب است بدانید برای تریدرهای بیت کوین هم امکان کسب سود هنگام ریزش قیمت وجود دارد. اما چگونه؟ یک روش برای این کار مارجین تریدینگ است. مارجین تریدینگ یک شیوه قدیمی برای افزایش ارز و سرمایه است. در این شیوه افراد با قرض گرفتن، سرمایه خود را افزایش می دهند. مارجین تریدینگ اصطلاحا یک اهرم برای بالا بردن سرمایه است از این رو به آن معاملات اهرمی نیز گفته می شود. مارجین تریدینگ برای کسب سود هنگام افت قیمت به این صورت است: تریدر در زمانی که قیمت بیت کوین در حال سقوط است یک بیت کوین قرض گرفته و سریعا آن را می فروشد. هنگامی که قیمت آن پایین تر رفت دوباره آن را خریده و بازمی گرداند به این ترتیب تفاوت قیمت بیت کوین برای این تریدر سود می شود.

نوسانات قیمت بیت کوین را می توان تا حدی به امواج دریا تشبیه کرد. امواج دریا برای فردی که شنا بلد نیست بسیار خطرناک است و موجب مرگ می شود. در بیت کوین هم کسی که اطلاعات کافی از نوسانات قیمت آن نداشته باشد آمادگی لازم برای برخورد با آن را ندارد. اما کسی که می داند چگونه بر موج سوار شود نه تنها خون سردی خود را حفظ می کند؛ بلکه حتی تلاش می کند از این شرایط بیشترین بهره را ببرد. بنابراین نباید فراموش کرد که نوسان قیمت بیت کوین بسیار عادی است.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *