اسمارت دراپ چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

جایزه دادن توکن در میان کاربران ایردراپ و اسمارت دراپ نام دارد. قبلا در یک مقاله با ایردراپ آشنا شدیم و اکنون می خواهیم در این مقاله اسمارت دراپ را بررسی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

اسمارت دراپ چیست؟

کلمه اسمارت در زبان انگلیسی به معنای هوشمند است و بنابراین اسمارت دراپ درست مانند ایردراپ می باشد اما هوشمندتر. بهتر است اول کمی با ایردراپ آشنا شویم تا موضوع روشن تر شود.

ایردراپ به توزیع رایگان کوین و توکن گفته می شود. گاهی پیش می آید که برخی از صاحبان کیف پول های دیجیتال به طور ناگهانی با مقداری ارز دیجیتال جدید در کیف پولشان مواجه می شوند. ممکن است عده ای گمان کننده که این ارزهای دیجیتال را فردی به اشتباه برای آن ها ارسال کرده اما در حقیقت این فرایند نوعی تبلیغات به شمار می رود. اما توزیع رایگان کوین و توکن چگونه می تواند تبلیغات باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که احتمالا اولین واکنش فردی که با نوعی ارز دیجیتال جدید در کیف پولش مواجه شده این است که به سراغ گوگل می رود تا نام آن ارز را جست و جو کند. به همین ترتیب با ایردراپ افراد زیادی با ارزهای دیجیتال جدید آشنا می شوند. البته ایردراپ اهداف دیگری هم دارد به عنوان مثال گاهی ایردراپ به منظور قدردانی از کاربران انجام می شود یعنی در صورتی که کاربری مقداری ارز دیجیتال دریافت کند؛ این ارز دیجیتال پاداش او می باشد. همچنین از دیگر اهداف ایردراپ ها می توان به این موضوع اشاره کرد که از طریق آن ها توکن ها یا کوین های یک ارز دیجیتال به صورت غیر متمرکز در میان کاربران زیادی توزیع می شود که این یک مزیت بسیار خوب برای آن ارز دیجیتال به شمار می رود.

اما اسمارت دراپ هوشمندتر از ایردراپ عمل می کند و هدف آن هم درک بهتر کاربر و جذب آن ها می باشد. به این صورت که در اسمارت دراپ کوین ها و توکن های ارز دیجیتال تنها برای افراد به خصوصی مانند تحلیل گران و یا تریدرهای ارز دیجیتال ارسال می شوند. در حالی که هدف ایردراپ تمامی افراد با هر سطحی است.

حفظ امینت

گفته شد که ایردراپ و اسمارت دراپ هر دو توزیع رایگان کوین و توکن می باشند. اما نکته ای که در اینجا اهمیت بسیار زیادی دارد این است که ایردراپ و اسمارت دراپ را نباید با روش های کلاهبرداری اشتباه گرفت. در حقیقت این دو از روش های شناخته شده و مورد قبول در دنیای ارزهای دیجیتال هستند اما متاسفانه کلاهبرداران زیادی وجود دارند که تحت عنوان کوین و توکن رایگان از مردم سو استفاده می کنند. این کلاهبرداران در واقع از ناآگاهی افراد استفاده می کنند تا به اهداف خود برسند. بنابراین لازم است در مواجهه با ایردراپ ها واسمارت دراپ ها نکات زیر را مد نظر قرار داد:

  • تنها از منابع معتبر برای بررسی اخبار ایردراپ ها و اسمارت دراپ ها استفاده کنید.
  • تحت هیچ شرایطی اطلاعات کیف پول یا سایر اطلاعات مهم خود مانند عبارت بازیابی یا کلید خصوصی را در اختیار کسی قرار ندهید.
  • بر روی لینک های ناشناخته یا مشکوک کلیک نکنید.
  • فراموش نکنید که هم ایردراپ و هم اسمارت دراپ توزیع رایگان ارز دیجیتال است؛ پس اگر تحت عنوان یکی از این ها از شما پول خواسته شد به هیچ عنوان قبول نکنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *