استاپ لیمیت چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

استاپ لیمیت(Stop Limit)  نوعی از سفارش در بازار ارزهای دیجیتال است. با ما در این مقاله همراه باشید تا این نوع سفارش را بررسی کنیم.

استاپ لیمیت چیست؟

شاید برایتان پیش آمده باشد که در تحلیل های مربوط به یک ارز دیجیتال با این مساله مواجه شوید که در صورتی که قیمت آن ارز از یک حد معین رد شود پیشبینی می شود که یک رشد شدید رخ دهد. به عنوان مثال یک تحلیل گر ادعا می کند که در صورتی که قیمت بیت کوین به ۱۲۰۰۰ دلار برسد پس از آن یک رشد ناگهانی خواهد داشت. در اینجا می توان از استاپ لیمیت استفاده کرد. در حقیقت در استاپ لیمیت تعیین می کنیم که در صورتی که قیمت یک ارز دیجیتال به مقدار A برسد سفارشی با قیمت B ثبت شود. لازم به ذکر است که از استاپ لیمیت در هنگام سقوط قیمت ها هم می توان استفاده کرد.

چه زمانی از استاپ لیمیت استفاده می شود؟

استاپ لیمیت یک ابزار است که برای مدیریت ریسک توسط تریدرها مورد استفاده قرار می گیرد. استاپ لیمیت هم مانع ضرر سنگین می شود و هم می تواند در کسب سود به تریدرها کمک کند. بنابراین تریدرها از این نوع سفارش برای خرید ارز دیجیتال مورد نظرشان در زمانی که سطح تعادل قیمت به صورت ناگهانی پایین می رود استفاده می کنند. البته لازم به ذکر است که گاهی تریدرها با تحلیل ها و پیشبینی های اشتباهشان از طریق استاپ لیمیت ضرر هم می کنند.

نحوه استفاده از استاپ لیمیت

برای استفاده از استاپ لیمیت باید کاربر صرافی باشید که این گزینه را در اختیار کاربرانش قرار می دهد. به عنوان مثال بایننس یکی از این صرافی هاست. گزینه استاپ لیمیت هم در وبسایت و هم در اپلیکیشن بایننس پیدا می شود. کافی است به بخش ترید بروید و پس از ورود به قیمت لیمیت اوردر گزینه استاپ لیمیت را انتخاب کنید. پس از ورود به قسمت استاپ لیمیت باید موارد زیر را تعیین کنید:

استاپ: قیمتی که می خواهید سفارش پس از رسیدن به آن ثبت شود.

لیمیت: قیمت مد نظرتان برای سفارش پس از آن که قیمت ارز دیجیتال مورد نظرتان به قیمت تعیین شده در استاپ رسید.

مقدار: مقداری از ارز دیجیتال که قصد خریدش را دارید. به عنوان مثال تعیین می کنید که ۰.۵ بیت کوین خریداری شود.

کل: حاصل ضرب مقدار در قیمت.

استاپ لیمیت یکی از ابزارهای مورد استفاده تریدرها است. نکته قابل توجه در استفاده از استاپ لیمیت این است که لزوما سفارش شما انجام نمی شود و ممکن است در مرحله پردازش باقی بماند. در حقیقت تنها در صورتی سفارش شما انجام می شود که قیمت ارز دیجیتال مورد نظرتان به استاپ برسد. علاوه بر آن قیمت بازار هم باید به سفارش محدودتان برسد تا سفارش شما انجام شود. بنابراین مقادیری که در استاپ لیمیت تعیین می کنید اهمیت زیادی دارد. تشخیص این که چه مقادیری بهتر است برای استاپ لیمیت ثبت شود با تمرین و تجربه به دست می آید. البته انواع دیگری از سفارش ها هم وجود دارد که در صورتی که می خواهید تبدیل به یک تریدر موفق در بازار ارزهای دیجیتال شوید لازم است با آن ها نیز آشنایی پیدا کنید تا بتوانید در معاملاتتان از آن هایی استفاده کنید که برایتان مناسب تر اند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *