ویژگی های شخصیتی تریدرهای حرفه ای

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

تریدرها افرادی هستند که با دانش و تجربه بالای خود، از نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال برای کسب سود استفاده می کنند. اما این افراد علاوه بر اطلاعات و تجربه، ویژگی های شخصیتی خاصی دارند که آن ها را در مسیر تریدینگ یاری می کند. اگر شما هم قصد فعالیت در زمینه تریدینگ ارزهای دیجیتال را دارید خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

منطقی بودن

یک تریدر خوب، فرد منطقی است و اجازه نمی دهد کسی افکار او را به بازی بگیرد. دنیای ارزهای دیجیتال پر از شایعه و تبلیغات پوچ است و یک تریدر حرفه ای باید بتواند در برابر این شایعات مقاومت کند و تصمیمات ناگهانی نگیرد.

حریص نبودن

طمع حسی است که در مواقع سود دهی بازار، به سراغ تریدر می آید. یک تریدر حرفه ای نباید بگذارد طمع و حرص تصمیمات او را تحت تاثیر قرار دهد بلکه باید طبق برنامه و تصمیمات قبلی خود پیش رود.

منظم بودن

شاید بتوان گفت منظم بودن، مهم ترین ویژگی تریدرهای حرفه ای است. یک تریدر خوب باید بتواند به طور منظم به همه قواعد و قوانین مربوط به تردینگ عمل کند؛ نه فقط آن هایی که دوست دارد. تردینگ برای این فرد، یک فعالیت جدی و مهم است.

توانایی یادگیری

یکی از ویژگی های دنیای ارزهای دیجیتال این است که دائما ایده ها و استراتژی های متفاوت در آن در حال شکل گیری اند. یک تریدر موفق می تواند خود را با این استراتژی ها هماهنگ سازد و آن ها را یاد بگیرد. قدرت یادگیری تریدر باید شامل یادگیری از اشتباهات او نیز بشود. همه اشتباه می کنند. هر تریدر هم تا قبل از اینکه تجربه اش بالا برود، اشتباهات فراوان و در برخی موارد بسیار خطرناکی مرتکب می شود. اما نباید بگذارد این اشتباهات مانع او شوند بلکه باید از تک تک آن ها درس گرفته و در آینده بهتر عمل کند.

رازدار بودن

رازدار بودن برای یک تریدر به این معناست که او نباید تمام فنون معاملات و ریز و درشت ارزهای دیجیتالش را به همه بگوید. اطلاعات و تجربه به راحتی به دست نمی آید؛ یک تریدر حرفه ای قدر اطلاعاتش را می داند و آن ها را پیش هر کسی فاش نمی کند.

برای خود فکر کردن

تریدرهای خوب هرگز با خود نمی گویند فلانی در ارزهای دیجیتال موفق شده پس من هم راه او را عینا تکرار می کنم تا موفق شوم. این تریدرها وقت خود را صرف مطالعه و تحلیل وقایع بازار می کنند و حتی به بررسی راه دیگران هم می پردازند، اما نه برای تقلید بلکه برای شناخت نقاط قوت و ضعف آن ها. پس از آن به دنبال راه خود در بازار ارزهای دیجیتال می روند و از فکر کردن برای خودشان نمی ترسند.

مدیریت احساسات

ضرر همیشه بخشی از تریدینگ است اما یک تریدر حرفه ای می داند که در هنگام ضرر نباید بگذارد احساساتش به او غلبه کنند. او می داند که تصمیماتی که تحت تاثیر احساساتش می گیرد می تواند در یک لحظه تمام زحماتش را به باد دهد پس در مدیریت احساساتش توانایی خوبی دارد.

اهل قمار نبودن

قمار را با ریسک اشتباه نگیرید. ریسک همیشه قسمتی از تریدینگ بوده و خواهد بود. قمار به این معناست که کسی بدون فکر سرمایه خود را در امید به سود، به خطر می اندازد. یک تریدر حرفه ای می داند که قمار فقط و فقط سرمایه اش را به خطر می اندازد.

صبور بودن

تریدر خوب برای کسب سود عجله نمی کند. او می داند که گاهی شرایط بازار برای انجام معامله مطلوب نیست پس صبر می کند و دست به انجام معاملات ناگهانی نمی زند. همچنین تریدرهای خوب به دنبال یک شبه میلیونر شدن نیستند و می دانند که کسب سود به زمان احتیاج دارد. از طرفی پس از رسیدن به اندکی سود، از ترس از دست رفتنش سریعا معاملات را نمی بندند.

دنبال کردن اخبار

دنبال کردن اخبار و اطلاعات جدید مربوط به ارزهای دیجیتال تاثیر زیادی در فعالیت های یک تریدر دارد. اما این به آن معنا نیست که تریدرها باید ۲۴ ساعت شبانه روز را به دنبال کردن اخبار و پایین و بالا شدن قیمت ها بپردازند. این کار تنها موجب استرس می شود و نتیجه دیگری ندارد. بنابراین یک تریدر حرفه ای به صورت متعادل به بررسی و تحلیل اخبار و قیمت ها می پردازد و اجازه نمی دهد این کار مانع از رسیدگی به زندگی اش بشود.

این ها تعدادی از ویژگی های یک تریدر خوب هستند اما برای موفق شدن در این زمینه نیازی نیست همه آن ها را در خود داشته باشید. بسیاری از این ویژگی ها را می توانید بیاموزید و از این طریق از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *