Sweatcoin چیست؟ دریافت ارز دیجیتال با پیاده روی

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

امروزه پای ارزهای دیجیتال به ورزش کردن هم باز شده و شما می توانید در ازای راه رفتن یا دویدن ارز دیجیتالی به نامSweatcoin  دریاف کنید. با ما در این مقاله همراه باشید تا بیشتر با این ارز دیجیتال آشنا شویم.

Sweat coin چیست؟

اولگ فومنکو و آنتون درلیاتکا نام دو نفری است که این ارز دیجیتال را ایجاد کردند تا انگیزه ای برای ورزش کردن در افراد ایجاد کنند. نحوه عملکرد این ارز دیجیتال به این صورت است که هر کاربر در ازای هزار قدم پیاده روی به میزان ۰.۹۵ Sweatcoin دریافت می کند. در حقیقت نحوه استخراج این ارز دیجیتال با پیاده روی و فعالیت فیزیک است؛ بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال که از طریق ماینرها استخراج می شوند. کاربران برای استفاده از سرویس این ارز دیجیتال می توانند برنامه آن را هم برای اندروید و هم برای IOS دریافت کنند. همچنین امکان استفاده از آن در ساعت هوشمند هم وجود دارد. این برنامه ها به GPS گوشی متصل می شوند و پیاده روی کاربر را زیر نظر می گیرند تا بر اساس آن پاداش به او تعلق گیرد.

البته فراموش نکنید که این برنامه ها راهی برای جلوگیری از تقلب هم دارند و آن هم استفاده از سنسور قدم تلفن همراه کاربر است. همچنین الگوریتمی برای بررسی عواملی مانند سرعت یا قدرت و حرکت و همچنین مکان وجود دارد تا از صحت داده ها اطمینان حاصل شود. بنابراین در این ارز دیجیتال امکان تقلب وجود ندارد و لذا این حرکت است که ارزشمند می باشد. لازم به ذکر است که هنوز بررسی پیاده روی داخل منزل در این ارز دیجیتال ممکن نیست و تنها پیاده روی خارج از خانه بررسی می شود اما تیم توسعه این ارز در حال انجام اقداماتی برای آن است.

کاربرد Sweatcoin

متاسفانه هنوز امکان تبدیل این ارز دیجیتال به پول وجود ندارد اما این به معنای بی کاربرد بودن آن نیست. حقیقت این است که کاربران با استفاده از ارز دریافتی می توانند در مارکت آن اقدام به خرید محصولاتی مانند تلفن همراه یا لوازم ورزشی کنند. وضعیت قیمت این کالاها در این مارکت به این صورت است که به عنوان مثال برای خرید یک تلفن همراه به چیزی حدود ۲۰۰۰ Sweatcoin نیاز دارید.

محدودیت ها

آنچه مسلم است این است که این ارز دیجیتال هنوز بسیار جدید است و راه زیادی در پیش دارد. بنابراین کاربران آن با محدودیت هایی رو به رو هستند. به عنوان مثال امکان دریافت ارز دیجیتال تنها از طریق پیاده روی و دو ممکن است و فعالیت هایی مانند شنا یا دوچرخه سواری و… هنوز جایی در این ارز دیجیتال ندارند. یک محدودیت دیگر این است که برای دریافت پاداش باید تلفن همراه کاربر در حین فعالیت در برنامه مربوط به ارز دیجیتال باشد و اگر به سایر برنامه ها سوایپ کند یا برنامه به هر طریقی بسته شود دیگر قدم های او شمرده نمی شوند. علاوه بر آن محدودیتی هم برای دریافت ارز وجود دارد و آن هم این است که هر کاربر در روز تنها امکان دریافت ۵ Sweatcoin را دارد و افزایش میزان دریافتی تنها با پرداخت هزینه از سوی کاربر و ارتقا سطح ممکن است. بسته به هزینه پرداختی کاربر می تواند تا ۲۰ Sweatcoin در روز دریافت کند. متاسفانه یک محدودیت دیگر هم برای کاربران ایرانی (و کاربران بسیاری از نقاط جهان) وجود دارد یعنی این ارز دیجیتال در ایران در دسترس نیست.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *