ماجرای معامله تتر در مرز روسیه و چین

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

تتر یک ارز دیجیتال پایدار است که با دلار آمریکا پشتیبانی می شود. گزارشات نشان می دهند که روزانه بین ۱۰ تا۳۰ میلیون دلار به صورت تتر توسط بازرگانان چینی در روسیه خریداری می شود. با ما در این مقاله همراه باشید تا این مساله را بررسی کنیم.

معامله تتر

این معاملاتی که در روسیه با تتر صورت می گیرد یکی از کاربردهای تتر در دنیای واقعی است. بازرگانان چینی که به دنبال راهی برای انتقال پول خود که به صورت روبل روسیه است بودند به سراغ تتر رفته اند چرا که تتر گزینه بسیار مناسبی برای این منظور است.  دلیل این که بازرگانان چینی برای انتقال پول به سراغ ارز دیجیتال رفته اند این است که دولت چین یک محدودیت ۵۰ هزار دلاری در سال برای خرید و فروش ارزهای خارجی تعیین کرده است. البته امکان درخواست سهم بیشتر وجود دارد اما باز هم مقدار ارز قابل ارائه محدود است. به همین دلیل است که ارزهای دیجیتال بهترین راه انتقال پول برای این بازرگانان اند؛ اما از بین تمامی ارزهای دیجیتال چرا تتر؟

چرا تتر؟

تتر مزایای فراوانی دارد از جمله غیر متمرکز بودن، نامحدود بودن میزان انتقال و… . اما شاید اصلی ترین ویژگی که موجب استفاده از آن توسط بازرگانان چینی شده پایدار بودن آن است. در ابتدا این بازرگانان از بزرگ ترین ارز دیجیتال در جهان یعنی بیت کوین برای انتقال پولشان استفاده می کردند. اما به مرور زمان متوجه شدند که نوسان قیمت بیت کوین خیلی شدید است و استفاده از یک ارز دیجیتال پایدار گزینه بهتری است. البته سایر مزایای تتر در علاقه مندی بازرگانان چینی به آن بی تاثیر نیستند که از این مزایا می توان به قابلیت نقد شوندگی بالای تتر اشاره کرد.

لازم به ذکر است که شک و شبهه ای در مورد پشتوانه تتر وجود دارد. همانطور که گفته شد تتر با دلار آمریکا پشتیبانی می شود اما در مورد صحت این امر گاهی ابهاماتی وجود داشته و بررسی هایی هم صورت گرفته است. اما می توان گفت که در طی جریان معاملات بازرگانان چینی در روسیه کسی به این موضوع اهمیتی نمی دهد.

روند انتقال پول با تتر

انتقال پول با تتر برای بازرگانان چینی فرایند بسیار ساده ای است. تنها لازم است که این افراد با پول نقد به شرکت ها مراجعه کنند و پس از ثبت قیمت و توافق بر سر آن معامله صورت می گیرد. تنها کافیست که بازرگانان چینی یک آدرس کیف پول در اختیار شرکت قرار دهند تا تتر به آن آدرس منتقل شود. البته برای خرید تتر از شرکت سازنده نیاز به تکمیل فرایند احراز هویت و دریافت تایید وجود دارد اما از آنجایی که تتر بر یک بستر بلاکچین عمومی بنا شده پس هر کس می تواند بدون محدودیت آن را دریافت یا ارسال کند.

در نهایت هم برای تبدیل تتر به یوان چین، بازرگانان به سراغ بازارگردان های فرابورس رفته اند تا با خریداران ارتباط برقرار کنند. به این صورت پس از دریافت وجه از طریق بانک با استفاده از پلتفرم هایی مانن علی پی یا وی چت پی ارز دیجیتال را برای خریداران ارسال می کنند.

آیا این معاملات قانونی اند؟

در سال ۲۰۱۷ بود که دولت چین اعلام کرد مبادلات فوری ارزهای فیات با ارزهای دیجیتال غیر قانونی اند و پس از آن صرافی ها مجبور به خروج از چین شدند و معاملات ارزهای دیجیتال در این کشور بسیار محدود شدند. اما با این وجود بازرگانان چینی به راحتی و بدون مشکل پول خود را از این طریق می توانند منتقل کنند. لازم به ذکر است که تتر هنوز هیچ پاسخی به این جریان نداده است.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *