نکاتی که قبل از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال باید بدانید

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

نکات زیادی وجود دارد که قبل از ورود به دنیای ارزهای دیجیتال باید بدانید. قطعا آوردن همه این نکات در یک جا کار راحتی نیست اما ما در این مقاله بخشی از این نکات را جمع آوری کرده ایم. پس اگر شما هم در فکر سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستید خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

سرمایه

اولین نکته در اینجا مربوط به سرمایه شما است. هرگز نباید با سرمایه ای که از دست رفتنش برایتان غیر قابل جبران است وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید. در حقیقت باید مقداری سرمایه اضافی داشته باشید و با آن به معامله بپردازید. هیچوقت به حرف افرادی که می گویند تمام دار و ندارم را در فلان ارز دیجیتال سرمایه گذاری کردم و حالا دارایی ام چند برابر شده گوش نکنید. درست است که احتمال وقوع این اتفاق وجود دارد اما از طرفی ممکن است تمام سرمایه شما به باد برود و دیگر چیزی نداشته باشید.

نوع فعالیت

شما یا می توانید به معامله گری یا تریدینگ بپردازید یا سرمایه گذاری کنید. تفاوت این دو در آن است تریدرها تلاش می کنند از نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال به سود برسند اما سرمایه گذاران پول خود را در ارزهای دیجیتال ذخیره می کنند. در بیشتر مواقع سرمایه گذاری گزینه مناسب تری است. همچنین روش راحت تری هم هست. برای اینکه یک فرد بتواند از نوسانات قیمت بیت کوین به نفع خودش استفاده کند باید دانش و تجربه زیادی داشته باشد تا بتواند شرایط را به خوبی پیش بینی کند. در صورت پیش بینی اشتباه ممکن است تمام دارایی اش از بین برود. اما از آنجایی که به طور کلی انتظار می رود روند حرکت قیمت بیت کوین به صورت صعودی باشد؛ سرمایه گذاری در بیت کوین کار راحت تری است. شما می توانید مقداری بیت کوین بخرید و پس از یک سال از افزایش قیمت آن سود کسب کنید.

ویژگی های یک فرد موفق

قبل از شروع فعالیت در ارزهای دیجیتال باید ببینید آیا ویژگی های یک معامله گر خوب را دارید یا نه. ویژگی هایی از جمله:

نظم: باید بتوانید اصول و قواعد معامله ها را رعایت کنید. این چیزی نیست که بتوانید بگویید آنقدر هم مهم نیست و هر قاعده ای را که دوست داشتم رعایت می کنم. این نظم باید در عمل کردن به برنامه ریزی هایتان هم وجود داشته باشد. شما قبل از شروع خرید و فروش باید یک برنامه دقیق تهیه کنید و تا انتها به آن عمل کنید.

صبر: نباید انتظار داشته باشید در عرض چند روز به یکی از ثروتمندترین اشخاص روی زمین تبدیل شوید. سود دادن معاملات زمان نیاز دارد. بسیاری از مبتدی ها به محض اینکه کمی سود کسب کردند معاملاتشان را می بندند چون می ترسند سودشان از بین برود. همچنین در بازار ارزهای دیجیتال زمان هایی وجود دارد که برای معامله کردن مناسب نیست. نباید عجله کنید و دست به معاملات غیر منطقی بزنید و سرمایه تان را از بین ببرید.

پذیرفتن ضرر: همه در دنیای ارزهای دیجیتال ضرر می کنند. باید بپزیرید که در این معاملات ضرر کردن همیشه جزو نتیجه هاست اما این نباید مانع از حرکت شما شود بلکه باید از هر ضررتان درس بگیرید و یاد بگیرید چگونه در آینده از پیش آمدن اتفاقات مشابه جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید که قرار نیست از همان ابتدا مثل یک فرد حرفه ای که چندین سال تجربه دارد عمل کنید. اما حتی این افراد حرفه ای هم گاهی ضرر می کنند.

یادگیری: ارزهای دیجیتال پدیده جدیدی در دنیای امروز هستند که روز به روز بر پیچیدگی هایشان افزوده می شود. باید قابلیت یادگیری بالایی داشته باشید تا استراتژی ها و ایده های تازه ای که مدام در حال شکل گرفتن هستند را یاد بگیرید.

عدم دنباله روی: نباید با خود بگویید راهی که یک فرد موفق رفته را عینا تکرار می کنم تا من هم موفق شوم. باید وقت زیادی صرف کنید و از طریق مطالعه کتاب ها و منابع معتبر دیگر به درک خوبی از بازار برسید و بتوانید تا تحلیل های خوبی بکنید. حتی راه های دیگران را هم بررسی کنید تا نقاط قوت و ضعف آن ها را بیابید. پس از آن به دنبال راه خود بروید و از فکر کردن برای خودتان نترسید.

مدیریت احساسات: باید بتوانید در زمان خشم یا ناراحتی احساسات خود را کنترل کنید و مانع از آن شوید که با یک اقدام فکر نشده تمام زحماتتان را به باد دهید.

نکات گفته شده تنها بخش کوچکی از نکات مورد نیاز برای شروع فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال است. همیشه به دنبال یادگیری نکات جدید و سودمند باشید تا با رعایت آن ها بتوانید به موفقیت در این زمینه برسید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *