آشنایی با استراتژی های ترید ارز دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

تریدینگ یکی از راه های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است که استراتژی های مختلفی برای آن وجود دارد. با ما در این مقاله همراه باشید تا با برخی از این استراتژی ها آشنا شویم.

ترید روزانه

استراتژی ترید روزانه به این صورت است که تریدر معاملات خود را در عرض چند ساعت یا حداکثر یک روز انجام می دهد. تریدرهایی که به سراغ این استراتژی می روند اغلب افراد بسیار حرفه ای هستند و از این روش می توانند سود خوبی کسب کنند. یکی از گزینه های مناسب در ترید روزانه مارجین تریدینگ است که در آن تریدرها با گرفتن وام سرمایه خود را افزایش می دهند. معاملات مارجین را به طور کامل در یک مقاله جداگانه توضیح داده ایم که در صورت نیاز می توانید از آن بهره ببرید.

سوئینگ تریدینگ

سوئینگ تریدینگ یکی از استراتژی های ترید ارز دیجیتال است که بیشترین کاربرد را در بازارهایی با معاملات زیاد دارد. در این روش تریدر در طی چند روز یا چند هفته تلاش می کند تا به سود مورد نظرش برسد. به این ترتیب مدت زمان سوئینگ تریدینگ از ترید روزانه بیشتر و از سرمایه گذاری بلند مدت کمتر است. در سوئینگ تریدینگ یک پوزیشن خرید یا فروش برای مدتی بیشتر از یک دوره ترید نگه داشته می شود تا حداکثر سود از پتانسیل حرکتی قیمت گرفته شود. هر تریدر ممکن است برای سوئینگ تریدینگ به دنبال یک ارز دیجیتال با قیمت پر نوسان یا کم نوسان برود اما در کل تلاش بر این است که زمانی وارد پوزیشن خرید یا فروش شود که قیمت در جایی است که روند ادامه پیدا خواهد کرد. در سوئینگ تریدینگ به شرطی که تریدر عملکرد قوی و مناسبی داشته باشد؛ سود زیادی به دست می آید.

اسکالپ تریدینگ

اسکالپ تریدینگ یکی دیگر از استراتژی هاست که در آن از کوچک ترین نوسانات قیمت هم برای کسب سود استفاده می شود و لذا در آن معاملات در عرض چند دقیقه و یا حتی چند ثانیه انجام می شوند. بنابراین مشخص است که سود به دست آمده از هر معامله در اسکالپ تریدینگ بسیار کم است و حتی ممکن است زیر ۵ دلار باشد. به همین دلیل ریسک این روش بالاست چرا که تنها یک ضرر بزرگ می تواند تمامی سودها را از بین ببرد. در نوع خاصی از اسکالپ تریدینگ شرکت های بزرگ با استفاده از ربات ها و الگوریتم های هوش مصنوعی معاملات با سرعت بسیار زیاد انجام می دهند.

پوزیشن تریدینگ

پوزیشن تریدینگ یکی دیگر از استراتژی های ترید ارز دیجیتال است که در حقیقت شباهت زیادی به سرمایه گذاری بلند مدت دارد. در این روش تریدر به کمک تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال یک موقعیت خرید یا فروش انتخاب کرده و سپس بدون توجه به نوسانات کوچک قیمت آن، ماه ها یا حتی سال ها منتظر می ماند تا قیمت ارز مورد نظر به هدف برسد و سپس آن را می فروشد. تفاوت موقعیت گیری با سرمایه گذاری در این است که سرمایه گذاران در صورت ریزش قیمت ها ضرر می کنند اما تریدر ها می توانند از این شرایط هم به نفع خود استفاده کنند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *