تفاوت سرمایه گذاری و ترید ارز دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

سرمایه گذاری و ترید دو روش متفاوت برای کسب سود در بازار ارزهای دیجیتال و سایر بازارهای مالی هستند که در این مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری مربوط به زمانی است که فردی سرمایه خود را صرف خرید یک یا چند ارز دیجیتال می کند تا در طی مدتی طولانی از افزایش ارزش آن سود کند. این زمان می تواند چندین سال و یا حتی چند دهه طول بکشد. سرمایه گذاری تا حدی شبیه به کاشتن درخت است. فردی که درخت می کارد می داند که تا چندین سال نخواهد توانست از میوه آن درخت بهره ببرد اما با این حال این کار را انجام می دهد. حتی ممکن است روزی تصمیم به فروش درخت بگیرد اما از همان ابتدا با هدف فروش درخت را نکاشته است. به همین ترتیب در سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال هم به نوسانات شدید قیمت ها توجهی نمی شود.

ترید

همانطور که می دانید نوسانات قیمت در بازار ارزهای دیجیتال بسیار بالاست. در ترید ارزهای دیجیتال از همین نوسانات برای کسب سود استفاده می شود و در حقیقت تریدر تلاش می کند تا با تحلیل و بررسی بازار به طور مناسبی روند قیمت را پیشبینی کرده تا بتواند در قیمت پایین ارز بخرد و در قیمت بالا آن را بفروشد. البته راه هایی هم برای کسب سود در هنگام نزولی شدن روند قیمت ها وجود دارد به عنوان مثال این کار با مارجین تریدینگ ممکن است. در کل روش ها و استراتژی های زیادی در ترید ارزهای دیجیتال وجود دارد. ترید ارزهای دیجیتال کار پر ریسکی است که دانش و تجربه بسیار زیادی می طلبد.

تفاوت سرمایه گذاری و ترید

سرمایه گذاری و ترید از جهت های زیادی متفاوت اند؛ از جمله:

زمان: همانطور که گفته شد در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال خریداری شده برای مدت طولانی نگه داشته می شوند اما در ترید ارز دیجیتال این مدت زمان بسیار کمتر است و بسته به روش ترید و استراتژی می تواند حتی کمتر از یک روز باشد.

ریسک: ریسک یکی از همراهان همیشگی ارزهای دیجیتال است که هم در سرمایه گذاری و هم در تریدینگ وجود دارد. اما میزان ریسک تریدینگ بالاتر است به صورتی که حتی یک خطا در پیشبینی های تریدر می تواند تمام سرمایه او را به باد دهد. نکته قابل توجه این است که هیچکس از این ریسک در امان نیست و حتی با تجربه ترین تریدرها هم گاهی دچار خطا می شوند و ضرر می کنند.

در نهایت برای انتخاب بین سرمایه گذاری یا ترید ارزهای دیجیتال باید در ابتدا ببینید که کدام یک از آن ها با ویژگی های شخصیتی شما سازگار است. اگر فرد صبوری هستید و می خواهید در طی چند سال به سود مورد نظرتان برسید سرمایه گذاری مناسب شماست اما اگر ریسک پذیر هستید و در مدیریت احساساتتان در مواقع بحرانی عملکرد مناسبی دارید می توانید به سراغ تریدینگ بروید. فراموش نکنید که هم سرمایه گذاری و هم تریدینگ نیاز به دانش و اطلاعات زیادی دارند و شروع فعالیت بدون اطلاعات تنها موجب ضرر و از دست رفتن سرمایه می شود. پس قبل از هرکاری با استفاده از منابع معتبر به کسب اطلاعات بپردازید تا بتوانید به موفقیت برسید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *