استراتژی روند چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

اگر شما هم در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید حتما نام استراتژی روند به گوشتان خورده است. اما این استراتژی به چه معناست؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابیم.

استراتژی روند

استراتژی روند مربوط به زمانی است که تریدر پیشبینی می کند روند قیمت های یک ارز دیجیتال ادامه خواهد یافت. پس وقتی روند قیمت آن ارز دیجیتال بالا می رود تریدر اقدام به خرید کرده و وقتی روند قیمت پایین می آید او اقدام به فروش می کند. می توان گفت که هنگام استفاده از استراتژی روند تریدر به دنبال پیشبینی دقیق قیمت ها نمی رود و تنها از روند برای کسب سود استفاده می کند. البته تشخیص روند با استفاده از ابزارها و تحلیل تکنیکال صورت می گیرد و تنها پس از آن است که تریدر وارد می شود و تلاش می کند از حرکت های بلند مدت یا میان مدت و کوتاه مدت سود کسب کند. در چنین شرایطی اگر در جهت روند چرخشی ایجاد شود تریدر منتظر می ماند تا این چرخش به عنوان روند جدید شناسایی شود که این روند جدید بر خلاف روند قبلی است. لازم به ذکر است ورود به روند جدید تنها پس از خروج از روند قبلی صورت می گیرد.

اقدامات لازم در استراتژی ترید

هر تریدر برای کسب حداکثر سود می تواند تا زمانی که نشانه ای از معکوس شدن جهت روند ندیده است کسب سودش را متوقف نکند. البته مدیریت ریسک در اینجا اهمیت زیادی دارد. برای مدیریت ریسک هر تریدر باید سه مولفه را همیشه در نظر داشته باشد. این موله ها عبارت اند از:

  • میزان سرمایه قرار داده شده
  • قیمت فعلی بازار
  • نوسانات فعلی بازار

همچنین تریدر برای کنترل میزان ضرر باید هنگامی که حرکت بازار در خلاف جهت روند را مشاهده کرد خارج شود.

تشخیص شکسته شدن روند

همانطور که گفته شد در استفاده از استراتژی روند باید هنگام شکسته شدن روند خارج شد. اما سوالی که پیش می آید این است که چطور شکسته شدن روند را تشخیص دهیم؟ در پاسخ باید گفت که حداکثر قیمت شمع جدید پایین تر از حداکثر قیمت شمع قبلی در روند صعودی باشد و یا حداقل قیمت شمع بعدی بالاتر از حداقل قیمت شمع قبلی باشد احتمال شکست روند وجود دارد. بنابراین هنگام استفاده از استراتژی روند باید این موارد را زیر نظر داشته باشید تا بتوانید از ضرر جلوگیری کنید.

در نهایت باید گفت که استراتژی های فراوانی برای ترید ارز دیجیتال وجود دارد که هر تریدر قبل از شروع فعالیت باید با آن ها آشنا شود تا بتواند از آن هایی استفاده کند که انتظارات او را برآورده می کنند. همچنین نباید فراموش کرد که ترید ارز دیجیتال فرایند پر ریسکی است که هر لحظه امکان خطا و اشتباه در آن وجود دارد. به طوری که حتی با تجربه ترین تریدرها هم ممکن است در پیشبینی هایشان دچار خطا شوند و ضرر کنند. پس لازم است قبل از ورود به بازار ارزهای دیجیتال اطلاعات زیادی از منابع معتبر کسب کرد و با دانش زیاد شروع به تریدینگ کرد تا بتوان از ضررهای هنگفت جلوگیری کرد. بنابراین بی گدار به آب نزنید.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *