مشکلات و سوالات رایج و متداول در مورد کیف پول های دیجیتال (قسمت دوم)

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

در مقاله قبل برخی از مشکلات و سوالات رایج و متداول در مورد کیف پول های دیجیتال را بررسی کردیم. در این مقاله بخش دوم این مشکلات و سوالات و راه حل های آن ها را گرد آوری کرده ایم؛ پس با ما همراه باشید.

وارد نشدن تراکنش به کیف پول

اگر آدرس خود را به شخصی داده اید تا تراکنشی به کیف پول شما انجام دهد و منتظر دریافت این تراکنش هستید اما آن را دریافت نمی کند؛ می توانید با بررسی چند مورد ایراد کار را پیدا کنید. در قدم اول بررسی کنید که آیا شخصی که آدرس خود را به او داده اید واقعا تراکنش را انجام داده است یا خیر. اگر واقعا تراکنش انجام شده بود؛ در قدم بعد مدت زمان تراکنش را بررسی کنید. به عنوان مثال در بیت کوین تایید شدن تراکنش ممکن است تا ۱ ساعت هم زمان لازم داشته باشد. مورد آخر بررسی درستی آدرسی است که به شخص مورد نظر داده اید. حتی یک اشتباه کوچک در آدرسی که ارسال کرده اید موجب می شود که تراکنش به مقصد اشتباه رود.

اضافه نشدن ارزهای ارسال شده به صرافی ها

کار با صرافی های خارجی ممکن است کمی دردسر ساز شود. قبل از هر کاری لازم است توجه کنید که بسیاری از صرافی های خارجی دسترسی کاربران ایرانی را مسدود کرده اند. همچنین برخی صرافی ها محدودیت واریز و برداشت دارند و حتما باید قبل از ارسال ارز به صرافی از وجود یا عدم وجود این محدودیت ها مطلع شوید. نکته مهم دیگر این است که برخی ارزها از شبکه های مختلف قابل دسترسی اند؛ مثلا تتر روی چند بلاکچین وجود دارد که قبل از هرگونه اقدام باید ببینید کیف پول شما از کدام نوع پشتیبانی می کند.

مسدود شدن دسترسی کاربران ایرانی به کیف پول

تحریم شدن کیف پول های دیجیتال و مسدود شدن دسترسی کاربران ایرانی همیشه یکی از نگرانی ها در این زمینه بوده است. خوشبختانه در صورت تحریم شدن یک کیف پول می توان با استفاده از نسخه پشتیبان دارایی دیجیتال را در یک کیف پول دیگر بازیابی کرد. البته فراموش نکنید که کیف پول هایی وجود دارند که از شما اطلاعات شخصی نمی خواهند. به طور کلی پیشنهاد می شود از کیف پول هایی استفاده کنید که اطلاعات شخصی نمی خواهند و به شما اجازه خروجی گرفتن از کلید خصوصی، mnemonic phrase و Seed را می‌دهند. البته در برخی ارزهای دیجیتال ممکن است این مشکل کمی پیچیده تر شود. به عنوان مثال نگهداری ارز دیجیتال الکترونیوم تنها در کیف پول اصلی ممکن است و به جز آن گزینه های چندانی در دسترس نیست. کیف پول اصلی هم احراز هویت نیاز دارد و ممکن است برای ایرانیان تحریم شود.

فراموشی رمز عبور کیف پول

بسیاری از کیف پول ها برای امنیت بیشتر هنگام ورود به کیف پول از شما رمز عبور می خواهند. در عین حال در برخی کیف پول ها اطلاعات شخصی مانند شماره تماس یا ایمیل و… از شما گرفته نمی شود که دلیل آن حفظ محرمانگی اطلاعات است. بنابراین در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کنید ممکن است هیچ راهی برای بازیابی آن نداشته باشید. البته در برخی کیف پول ها مانند کیف پول بلاکچین امکان بازیابی رمز عبور وجود دارد. همچنین در صورتی که از کیف پول خود نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید می توانید موجودی خود را در یک کیف پول جدید بازیابی کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *