معرفی کیف پول واسابی

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

انتخاب کیف پول مناسب برای نگهداری بیت کوین مساله بسیار مهمی است. در این مقاله می خواهیم یکی از کیف پول های بیت کوین به نام واسابی را بررسی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

کیف پول واسابی چیست؟

کیف پول واسابی یک کیف پول دسکتاپ است که برای ویندوز، MAC و لینوکس در دسترس است. سازنده این کیف پول گروهی به نام ZKSnacks است که در هنگام ساخت آن اهمیت بسیاری به مساله امنیت داده اند. کیف پول واسابی از امکانات پیشرفته ای برخوردار است اما در عین حال استفاده از آن بسیار آسان هست و حتی برای کاربران تازه وارد هم مناسب است.

امنیت

وقتی صحبت انتخاب کیف پول دیجیتال می شود؛ هیچ چیزی به اندازه امنیت اهمیت ندارد. البته که هنوز هم هیچ کیف پولی ساخته نشده که از امنیت ۱۰۰ درصدی برخوردار باشد؛ اما برخی کیف پول ها با داشتن برخی ویژگی های امنیتی به بهبود میزان امنیت خود پرداخته اند. کیف پول واسابی هم یکی از این کیف پول هاست و همانطور که گفته شد؛ در توسعه این کیف پول به امنیت بسیار اهمیت داده شده است.

در این کیف پول با استفاده از قابلیتی به نام CoinJoin سطح تعویض ناپذیری بیت کوین افزایش می یابد. در شبکه بیت کوین می توان سابقه تراکنش های هر آدرس را مشاهده کرد و به این طریق الگوی پرداخت افراد ممکن است فاش شود. اما در کیف پول واسابی با استفاده از این قابلیت هنگام انتقال بیت کوین یک تراکنش عظیم ایجاد شده که ورودی ها و خروجی های فراوانی دارد. این ورودی ها و خروجی ها به صورتی اند که در یک تراکنش دریافت کننده بیت کوین قادر به کسب اطلاعات در مورد سوابق آن بیت کوین نیست. البته در اینجا یکی از معایبی که وجود دارد این است که کمی طول می کشد که کوین واریز شده به حساب به طور خودکار به CoinJoin تبدیل شود. بنابراین اگر کاربری عجله داشته باشد چاره ای جز استفاده از شاخه کنترل دستی ندارد.

یک ویژگی دیگر این کیف پول ادغام آن با شبکه Tor است. کیف پول واسابی بررسی می کند که آیا Tor نصب شده است یا خیر و در صورتی که نصب شده باشد از آن برای مسیر یابی پیازی بهره می برد. در غیر این صورت امکان دسترسی به Tor از طریق خود کیف پول میسر است.

ممکن است پیچیدگی ویژگی های ذکر شده در مورد کیف پول واسابی موجب شوند که گمان کنید استفاده از آن هم پیچیده و دشوار است. اما فراموش نکنید که این ویژگی ها هیچ گونه تعارضی با سادگی استفاده از این کیف پول ندارند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *