نکات مهم در انتخاب ارز دیجیتال برای استخراج

زمان مطالعه: 3 دقیقه
5
(1)

امروزه تعداد علاقه مندان به استخراج ارز دیجیتال در حال افزایش است. اما ممکن است تعدادی از آن ها در انتخاب یک ارز دیجیتال برای استخراج دچار مشکل شوند. در این مقاله می خواهیم نکاتی را برای انتخاب یک ارز دیجیتال که استخراج آن سودده است بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

قیمت ارز دیجیتال

یکی از مهم ترین فاکتورها قیمت ارز دیجیتالی است که می خواهید استخراج کنید. یک روش خوب برای مقایسه این است که در نظر بگیرید که با هزینه ای که برای تهیه تجهیزات استخراج در نظر گرفته اید؛ چه مقدار از خود ارز دیجیتال می توانید خریداری کنید. شاید به این نتیجه برسید که خرید ارز دیجیتال از استخراج آن کمتر هزینه خواهد برد؛ پس در چنین شرایطی بهتر است بیشتر در مورد ارز انتخابی خود فکر کنید.

هاوینگ

بسیاری از ارزهای دیجیتال مبتنی بر استخراج فرایندی به نام هاوینگ دارند. به عنوان مثال هاوینگ در بیت کوین به این صورت است که هر چهار سال یک بار پاداش استخراج نصف می شود. در صورتی که تصمیم به استخراج یک ارز دیجیتال می گیرید از همان ابتدا باید هاوینگ را در نظر بگیرید چرا که عامل بسیار تاثیر گذاری در این زمینه است.

مدت زمان تولید هر بلاک

ارزهای دیجیتال مختلف مدت زمان های متفاوتی برای تولید بلاک های جدید دارند و به طور کلی می توان گفت که هر چه زمان تولید بلاک کمتر باشد؛ هر ماینر شانس بهتری برای استخراج دارد. به عنوان مثال بلاک های جدید بیت کوین هر ده دقیقه یک بار تولید می شوند؛ یعنی در هر ساعت تنها ۶ بلاک جدید استخراج می شود. اما در اتریوم این عدد برابر با ۲۵۰ بلاک در ساعت است.

سختی استخراج

در ابتدای معرفی بیت کوین استخراج آن به صورتی بود که حتی توسط کامپیوترهای خانگی هم انجام می شد. اما به مرور زمان دیگر امکان استخراج آن با کامپیوتر نبود و امروزه هر کس برای استخراج بیت کوین نیاز به تجهیزات بسیار قدرتمندی به نام ASIC دارد. دلیل این امر این است که سختی استخراج بیت کوین در طی این سال ها افزایش یافته است. هنگام انتخاب یک ارز دیجیتال برای استخراج باید سختی استخراج آن را هم در نظر بگیرید. هر چه سختی استخراج آن ارز بیشتر باشد به تجهیزات قدرتمندتری نیاز است. همچنین این موضوع را هم باید در نظر داشته باشید که سختی استخراج ارزهای دیجیتال به مرور زمان افزایش می یابد و بنابراین ممکن است تجهیزاتی که متناسب با سختی استخراج فعلی یک ارز دیجیتال تهیه می کنید پس از مدتی دیگر جوابگو نباشند.

نرخ بازگشت سرمایه

بسته به نوع ارز دیجیتالی که برای استخراج انتخاب می کنید؛ هزینه لازم برای تهیه تجهیزات استخراج متفاوت است و به عنوان مثال برای ارز دیجیتالی مانند بیت کوین می تواند مبلغ بسیار زیادی شود. نکته مهم در اینجا نرخ بازگشت سرمایه است. بهتر است نرخ بازگشت سرمایه را خیلی طولانی در نظر نگیرید.

تجهیزات استخراج

تجهیزات استخراج تنها شامل دستگاه ASIC یا کارت گرافیک و… نمی شوند. بلکه باید توجه داشته باشید که این دستگاه ها در حین کار حرارت و صدای زیادی تولید می کنند. بنابراین لازم است که سیستم تهویه مناسبی هم برای این تجهیزات در نظر بگیرید و همچنین محل قرار گیری تجهیزاتتان را به دور از محل سکونت خود قرار دهید چرا که در غیر این صورت ممکن است سر و صدای تولید شده توسط دستگاه ها آزار دهنده باشد.

هزینه برق

همانطور که گفته شد هر چه سختی استخراج یک ارز دیجیتال بیشتر باشد؛ به تجهیزات قوی تری برای استخراج آن نیاز است. نکته مهم در اینجا این است که هر چه تجهیزات استخراج قوی تر باشند برق بیشتری هم مصرف می کنند. به عنوان مثال برق مصرفی برای استخراج هر بیت کوین به اندازه مصرف یک خانواده متوسط آمریکایی در ۲ سال است. همچنین برق مصرفی برای انجام هر تراکنش برابر مصرف ۲۰ روز همین خانواده است. بنابراین هزینه برق را هم باید در نظر بگیرید.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا : 1

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *