مزرعه استخراج بیت کوین چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

اگر در دنیای ارزهای دیجیتال فعالیت می کنید احتمالا اصطلاح مزرعه استخراج به گوشتان خورده است. مزرعه استخراج جایی است که ماینرها در آن به استخراج بیت کوین و… می پردازند. در این مقاله قصد داریم این مزارع را معرفی کرده و نحوه عملکردشان را بررسی کنیم.

مزرعه استخراج

به طور کلی استخراج بیت کوین به این صورت است که دستگاه های استخراج در سراسر جهان تلاش برای حل یک معادله پیچیده ریاضی می کنند تا بتوانند بلاک ها را تولید کنند. هر ده دقیقه یک بلاک تولید می شود . هر ماینری که زودتر به جواب معادله برسد پاداش تولید بلاک که در حال حاضر ۶.۲۵ بیت کوین است را دریافت می کند. همچنین کارمزد تراکنش های آن بلاک هم به آن ماینر تعلق می گیرد.

مزرعه استخراج می تواند یک انبار یا یک اتاق در زیرزمین خانه باشد. هم ممکن است دو دستگاه استخراج در مزرعه قرار بگیرد هم چندین دستگاه با سیستم خنک کننده قوی و منابع عظیم برق. حتی ممکن است چند نفر هم دائما در حال رسیدگی و سر زدن به دستگاه ها باشند. درواقع می توان گفت که یک مزرعه استخراج مانند یک استخر استخراج خیلی کوچک عمل می کند. استخر استخراج از تجمع چندین ماینر به وجود می آید که برای اینکه شانسشان در حل معادله افزایش یابد؛ قدرت پردازششان را با هم جمع می کنند. در نهایت هم پاداش استخراج به نسبت قدرت پردازشی هر فرد بین ماینرها تقسیم می شود.

تجهیزات مورد نیاز برای مزرعه استخراج

تجهیزات زیادی برای راه اندازی یک مزرعه استخراج لازم دارید که ممکن است هزینه زیادی برایتان به همراه داشته باشد. در مرحله اول باید مکانی برای مزرعه تان در نظر بگیرید. این مکان می تواند یکی از اتاق های خانه تان باشد اما با توجه به اینکه دستگاه های استخراج سر و صدای زیادی تولید می کنند پس پیشنهاد می شود مکان مزرعه را دور از اماکن مسکونی در نظر بگیرید تا آسایشتان حفظ شود. پس از آن نوبت به تجهیزات استخراج می رسد که به طور کلی موارد زیر را شامل می شود:

  • کیف پول دیجیتال برای انتقال پاداش استخراج به آن. انواع کیف پول ها و ویژگی های آن ها را در یک مقاله جداگانه توضیح داده ایم که برای انتخاب کیف پول می توانید از آن بهره ببرید.
  • ریگ استخراج که امروزه ماینرهای حرفه ای برای استخراج به سراغ ASIC ها رفته اند.
  • نرم افزار استخراج مانند ETC و CG که از ASIC هایتان پشتیبانی می کنند.
  • منبع برق قوی چراکه حتی برای مزارع کوچک حداقل ۱۰۰۰ کیلووات برق در هر هفته نیاز دارید.
  • تجهیزات خنک کننده و تهویه برای خنک کردن دستگاه استخراج که گرمای زیادی تولید می کند.
  • اتصال اینترنت که سرعت و حجم آن اهمیت زیادی ندارد اما الزاما باید بدون قطع و وصلی باشد.
  • یک کامپیوتر که نوع آن مهم نیست ولی توان پردازشی آن اهمیت دارد.
  • عضویت در یک استخر استخراج که شانس شما را برای موفقیت افزایش می دهد.

آیا استخراج بیت کوین در ایران قانونی است؟

پس از بررسی مزارع استخراج و تجهیزات مورد نیاز سوالی که پیش می آید این است که آیا اصلا می شود در ایران به طور قانونی به استخراج بیت کوین پرداخت؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله، امکان استخراج قانونی در ایران وجود دارد که برای آن می توانید مجوز دریافت کنید. حتی امکان دریافت مجوز برای واردات تجهیزات استخراج هم وجود دارد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *