ایردراپ ارز دیجیتال چیست؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه
0
(0)

ایردراپ توزیع رایگان کوین و یا توکن است. اما دلیل توزیع رایگان ارز دیجیتال چیست و آیا می توان ارز بیشتری به این صورت دریافت کرد؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ این سوالات را بیابیم.

ایردراپ چیست؟

همانطور که گفته شد ایردراپ توزیع رایگان کوین و توکن است. گاهی برخی از صاحبان کیف پول های دیجیتال به طور ناگهانی با مقداری ارز دیجیتال جدید در کیف پولشان مواجه می شوند. شاید برخی فکر کنند که این ارز جدید را فردی به اشتباه به کیف پول آن ها فرستاده اما حقیقت امر این است که این فرایند نوعی تبلیغات به شمار می رود. اما چگونه؟ احتمالا اولین واکنش فردی که با نوعی ارز دیجیتال جدید در کیف پولش مواجه شده این است که نام آن ارز را در گوگل جست و جو می کند. به همین ترتیب ایردراپ موجب تبلیغات و آشنایی مردم با ارزهای دیجیتال جدید می شود. اما اهداف دیگری هم برای ایرداپ وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

اهداف ایردراپ

همانطور که گفته شد اولین هدف ایردراپ تبلیغ است. از این جهت هم فرستنده ارز و هم دریافت کننده آن سود می برند. همچنین ممکن است در برخی کشورها تبلیغات برای ارزهای دیجیتال از نظر قانونی با چالش هایی مواجه باشد. ایردراپ راه حل خوبی برای حل این مشکل است. اما علاوه بر این ها برای ایردراپ اهداف دیگری هم وجود دارد؛ از جمله:

  • در برخی مواقع ایردراپ به منظور قدردانی از کاربران انجام می شود و ارز دیجیتال واریز شده به حساب یک فرد در حقیقت پاداشی برای اوست.
  • از طریق ایردراپ یک ارز دیجیتال به صورت غیر متمرکز بین کاربران زیادی پخش می شود که این مزیت خوبی برای آن ارز به شمار می رود.

شرکت در ایردراپ

برای اینکه شما هم یکی از کاربرانی باشید که ارز دیجیتال رایگان دریافت می کنند باید مراحل زیر را طی کنید:

  • در ابتدا باید یک کیف پول مناسب تهیه کنید. برای شروع کار استفاده از کیف پول های MyEtherWallet یا MetaMask پیشنهاد می شوند. اما پس از مدتی شاید بخواهید برای افزایش امنیت از یک کیف پول سخت افزاری مانند لجر نانو اس استفاده کنید. (در کل کیف پول انتخابی شما باید از توکن های ERC20 پشتیبانی کند چرا که اکثر ارزهای دیجیتالی که ایردراپ می شوند به این صورت اند.)
  • ایردراپ ها قبل از واریز ارز دیجیتال به هر کیف پول ابتدا فعالیت آن را بررسی می کنند. این کار به این منظور انجام می شود که ببینند آیا واقعا صاحب کیف پول از آن استفاده می کند یا خیر. همچنین از این طریق با افرادی که تنها برای دریافت ارز دیجیتال بیشتر چندین کیف پول ایجاد کرده اند مقابله می شود. بنابراین باید در کیف پول شما فعالیت دیده شود.
  • ممکن است از شما درخواست شود برای دریافت ارز دیجیتال به یک کانال تلگرام ملحق شوید. این کار موجب افزایش مخاطبان یک ارز دیجیتال می شود. پس لازم است که یک حساب تلگرام داشته باشید. توییتر هم به همین صورت است و لازم است یک حساب توییتر هم داشته باشید و حتی در مواردی توییت های ارز دیجیتال را در توییتر خود قرار دهید.
  • در برخی موارد ایردراپ ها از شما آدرس ایمیل می خواهند پس باید یک ایمیل هم داشته باشید. همچنین ممکن است افرادی تمایل نداشته باشند که آدرس ایمیل اصلی خود را در اختیار آن ها قرار دهند پس این افراد می توانند اقدام به ساخت یک ایمیل دیگر نمایند.

اطلاع از ایردراپ ها

راه های زیادی برای اطلاعات از ایردراپ ها وجود دارد. به عنوان مثال می توانید از سایت هایی مانند airdropalert.com و ‌coinairdrops.com و icodrops.com استفاده کنید. علاوه بر آن EARN گزینه مناسبی است که از طریق آن می توانید در ایردراپ ها شرکت کنید. همچنین می توانید به Cosmic Trading مراجعه کنید. از مزایای آن می توان به این اشاره کرد که تنها ایردراپ هایی که قانونی بودنشان اثبات شده در آن قرار می گیرند.

آنچه گفته شد توضیحاتی در مورد ایردراپ یا توزیع رایگان ارز دیجیتال بود. باید توجه داشت که در شرکت در ایردراپ هم مانند سایر فعالیت های ارزهای دیجیتال باید توجه ویژه ای به امنیت داشت تا از کلاهبرداری جلوگیری کرد. به هیچ عنوان نباید کلید خصوصی و یا اطلاعات شخصی را برای دریافت ایردراپ در اختیار کسی قرار داد. علاوه بر آن روی لینک های مشکوک کلیک نکنید. همچنین توجه کنید که ایردراپ توزیع رایگان ارز دیجیتال است پس اگر در یک ایردراپ از شما خواسته شد پول ارسال کنید از این کار خودداری کنید چرا که کلاهبرداری است. علاوه بر آن همیشه رسمی بودن منابع ایردراپ را بررسی کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *