بیت کوین SV چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

بیت کوین SV که مخفف عبارت Bitcoin Satoshi Vision یا چشم انداز ساتوشی است؛ در حقیقت یک فورک در بیت کوین کش است که در سال ۲۰۱۸ ایجاد شد. با ما در این مقاله همراه باشید تا این ارز دیجیتال را بررسی کنیم.

بیت کوین SV

می توان گفت که بیت کوین SV به دست کریگ رایت ایجاد شد که البته او ادعا داشت که ساتوشی ناکاموتو است. همانطور که گفته شد این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۸ ایجاد شد و قیمت هر واحد آن در آن زمان ۱۰۸ دلار تخمین زده شد. از آنجایی که بیت کوین SV فورک بیت کوین کش است که خود بیت کوین کش هم فورک بیت کوین است پس این سه ارز دیجیتال در عملکرد شباهت های زیادی دارند. البته لازم به ذکر است که بیت کوین SV خود را زیر شاخه بیت کوین می داند و نه بیت کوین کش. بارز ترین تفاوت بیت این ۳ ارز دیجیتال حجم بلاک است. حجم بلاک بیت کوین ۱ مگابایت است در حالی که این عدد در بیت کوین کش برابر ۳۲ مگابایت و در بیت کوین SV برابر ۱۲۸ مگابایت می باشد.

استخراج بیت کوین SV

بیت کوین SV هم مانند بیت کوین کش و بیت کوین مبتنی بر استخراج است. الگوریتم SHA-256 که در شبکه بیت کوین به کار رفته بود در بیت کوین SV هم استفاده می شود. برای استخراج بیت کوین SV هم به دستگاه های ماینر یا ASIC نیاز است و استخراج این ارز دیجیتال با Cpu یا Gpu به صرفه نیست. همچنین برای استخراج بیت کوین SV هم بهتر است به سراغ استخرهای استخراج رفت. استخر استخراج به شرایطی گفته می شود که چندین ماینر در کنار هم جمع می شوند و قدرت پردازشی شان را به اشتراک می گذارند تا شانسشان برای استخراج بالاتر رود. در نهایت هم پاداش استخراج به نسبت توان پردازشی هر ماینر بین آن ها تقسیم می شود. در حال حاضر بهترین استخر استخراج برای بیت کوین SV استخر SVPool است.

مزایای بیت کوین SV

بیت کوین SV مزایای مخصوص به خود را دارد؛ از جمله:

مقیاس پذیری بیشتر: حجم بلاک ۱۲۸ مگابایتی در بیت کوین SV موجب مقیاس بالا و حجم بیشتر معاملات در آن شده است. حجم بلاک ۱ مگابایتی در بیت کوین که موجب سرعت پایین تراکنش ها شده است در نهایت به ایجاد بیت کوین کش منجر شد که حجم بلاک ۳۲ مگابایتی آن سرعت تراکنش ها را بالاتر برده بود اما در بیت کوین SV این افزایش سرعت تراکنش ها بسیار بیشتر است.

کارمزد پایین: حجم بلاک بیت کوین SV در مقدار کارمزد تراکنش ها هم تاثیر به سزایی دارد. در بیت کوین که سرعت تراکنش ها پایین تر است؛ در مواقع شلوغی شبکه کارمزد تراکنش ها ممکن است خیلی زیاد شود. اما در بیت کوین SV تراکنش های سریع و ارزان ممکن شدند.

توسعه شبکه: برای توسعه بیت کوین SV طبق دیدگاه ساتوشی در بلاکچین موجود کارهای زیادی لازم است. بنابراین می توان گفت که بیت کوین SV نسبت به بیت کوین ABC (همان بیت کوین کش) که رقیبش به شمار می آید تغییرات بیشتری پیدا کرده است.

حذف بیت کوین SV از صرافی بایننس

در ابتدا امکان خرید بیت کوین SV از صرافی بایننس وجود داشت اما پس از مدتی این صرافی اعلام کرد که بیت کوین SV استانداردهای لازم را ندارد و در واقع خود بیت کوین است پس باید از صرافی حذف شود. بایننس حتی تعدادی از سایر صرافی ها را هم به حذف بیت کوین SV مجبور کرد. البته این کار مزایایی برای بایننس به همراه داشت از جمله اینکه طرفداران بایننس را افزایش داد. با وجود این جریان امکان خرید بیت کوین SV از صرافی های زیر وجود دارد:

CoinTree

Bittrex

Huobi

KUcoin

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *