دابل وی چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

کلاهبرداران همیشه به دنبال روش هایی برای کلاهبرداری و دزدی هستند. یکی از روش های کلاهبرداری که مربوط به دنیای ارزهای دیجیتال است دابل وی است که با سو استفاده از نام بیت کوین و قراردادهای هوشمند اتریوم و ترون شروع به فعالیت کرد. با ما در این مقاله همراه باشید تا این نوع کلاهبرداری را بررسی کنیم.

دابل وی چیست؟

دابل وی به این صورت است که به شما می گوید اگر ۰.۰۸ اتر وارد سیستم کنید سپس دو نفر دیگر را معرفی کنید به عنوان پاداش ۰.۱۶ اتر دریافت می کنید. در مرحله بعد باید ۰.۱۶ اتر وارد سیستم کنید تا ۰.۳۲ اتر دریافت کنید. و به همین ترتیب آنقدر ادامه می دهید تا به مرحله ۸ برسید. شما برای رسیدن به مرحله هشت ۶۴ روز فرصت دارید. درصورت تمام شدن فرصتتان باید با پرداخت هزینه مهلت را تمدید کنید.

بسیار واضح است که دابل وی یک طرح پانزی است. طرح پانزی یک نوع کلاهبرداری است که در آن با وعده سودهای نجومی سرمایه گذار جذب می شود و تا مدتی هم این سودها از سرمایه افراد جدید به سرمایه گذاران قدیمی پرداخت می شود تا این که طراح پانزی با سرمایه مردم فرار می کند. در دابل وی هم به همین صورت ممکن است کسی به درآمد میلیونی برسد. با کمی دقت در دابل وی متوجه می شوید که سود دریافتی تان در حقیقت سرمایه دیگران است. یعنی شما در دابل وی پول دیگران را از آن ها گرفته و به حساب خود منتقل می کنید.

شاید افرادی باشند که با توجه به این که دابل وی تا مدتی سود دهنده است با آن مشکلی نداشته باشند اما این افراد باید توجه کنند که با شرکت در دابل وی در حقیقت در دزدی شریک شده اند. دابل وی تا زمانی ادامه پیدا می کند که افرادی که در راس آن نشسته اند فرار کنند. در این زمان افراد جدیدی که به مجموعه پیوسته اند و هنوز زیرمجموعه ندارند سرمایه اشان را از دست می دهند.

دابل وی و قراردادهای هوشمند

همانطور که گفته شد دابل وی یک روش کلاهبرداری است که از اسم قراردادهای هوشمند سواستفاده می کند. اما قراردادهای هوشمند چیست؟ قرارداد هوشمند یک پروتکل برای تنظیم قراردادها است که تعیین می کند طبق شرایطی خاص چه اتفاقی رخ دهد. قراردادهای هوشمند به صورت خودکار و بدون نیاز به افراد فرایند پرداخت قراردادها را پردازش کرده و در صورت تایید آن ها را به انجام می رساند. همانطور که می بینید قراردادهای هوشمند یک نوآوری فوق العاده اند.

اتریوم امکان نوشتن و ایجاد قراردادهای هوشمند را برای هرکسی ممکن می سازد. یعنی یک فرد می تواند تنها با صرف چند دلار یک قرارداد هوشمند ایجاد کند. اما این دلیلی مبنی بر معتبر یا ارزشمند بودن این قرارداد نیست.

سخن پایانی

رویای یک شبه پول دار شدن در سر افراد زیادی است و کلاهبرداران از همین رویا برای جذب افراد بی تجربه استفاده می کنند. این در حالی است که اگر همین افراد به جای دنبال کردن وعده سودهای نجومی کلاهبرداران به مطالعه در زمینه ارزهای دیجیتال بپردازند و تا حد خوبی اطلاعات کسب کنند می توانند مانند سایر تریدرها و سرمایه گذاران به فعالیت پرداخته و درآمد کسب کنند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *