کیف پول HD چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

در خرید و فروش ارزهای دیجیتال یکی از مهم ترین فاکتورها انتخاب کیف پول است. کیف پول های دیجیتال انواع مختلفی دارند که یکی از آن ها کیف پول HD می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا این نوع کیف پول را بررسی کنیم.

کیف پول دیجیتال

همانطور که شما پول و اسکناس های فیزیکی تان را در کیف پول نگهداری می کنید؛ برای نگهداری ارزهای دیجیتال هم به کیف پول احتیاج دارید. امنیت کیف پولی که انتخاب می کنید بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت پایین بودن امنیت آن امکان هک و دزدیده شدن دارایی وجود دارد. البته تامین امنیت به صورت ۱۰۰ درصد ممکن نیست و تنها می توان کیف پول ها را تا حدی امن کرد. نحوه عملکرد کیف پول های دیجیتال به این صورت است که در آن ها کلید عمومی و خصوصی به صورت تصادفی ایجاد می شوند و شما در هر بار گرفتن آدرس جدید باید از آن ها بک آپ تهیه کنید. ممکن است فرایند بک آپ گرفتن برای افرادی که دائما در حال انجام معاملات هستند و تعداد بالایی تراکنش انجام می دهند آزار دهنده شود. از طرفی ممکن است فردی برای جلوگیری از اتلاف در برخی تراکنش ها از یک آدرس بیت کوین چند بار استفاده کند که این کار حریم خصوصی او را به خطر می اندازد. در اینجاست که کیف پول HD کاربردی می شود.

کیف پول HD

کیف پول HD که مخفف Hierarchical Deterministic wallet است نوعی کیف پول است که در آن کلید عمومی و خصوصی بدون وجود دشواری های بک آپ گرفتن تولید می شود. در این کیف پول ها از ۱۲ کلمه که اصطلاحا کلمه های سید نامیده می شوند استفاده می شود که برای تولید آدرس های نامحدود بیت کوین به کار برده می شود. کیف پول های HD زیادی وجود دارند که برای نگهداری دارایی دیجیتالتان می توانید از آن ها استفاده کنید؛ از جمله:

لجر نانو X

تروزر

KeepKey

جکس

Mycelium

کیف پول اتمیک

مزایای کیف پول HD

کیف پول های HD مزایای مخصوص به خود را دارند. این کیف پول ها در حفاظت از حریم خصوصی مالی کاربر کاربرد زیادی دارند. با استفاده از آن ها می توان هنگام دریافت بیت کوین آدرس های دریافت زیادی ایجاد کرد و حتی از طریق ایجاد چندین آدرس دریافت کاربران جدید را گیج کرد. هنگام استفاده از کیف پول HD تنها نیاز است که از کلید سید بک آپ تهیه کنید.

نحوه عملکرد کیف پول HD

نحوه عملکرد کیف پول HD به این صورت است که کلید اصلی سید در حقیقت ریشه یک ساختار سلسله مراتبی است. اتفاقی که در زمان بازیابی کلید توسط سید رخ می دهد این است که کیف پول در ساختار سلسله مراتبی به جست و جو پرداخته و تمامی کلید های خصوصی را استخراج می کند. پس از انجام این فرایند سرمایه دارنده کیف پول HD بازیابی می شود. لازم به ذکر است که نگهداری مناسب کلید و بک آپ گرفتن از آن یکی از مهم ترین نکات در استفاده از کیف پول HD است چرا که تنها در این شرایط با آسیب دیدن تلفن همراه یا از دست رفتن آن به هر طریق دیگر می توانید دارایی دیجیتالتان را بازیابی کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *