سوئینگ تریدینگ چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

سوئینگ تریدینگ نام یکی از روش های ترید ارز دیجیتال است که در آن تریدر به دنبال کسب سود در یک بازه زمانی کوتاه یا متوسط است. با ما در این مقاله همراه باشید تا این روش از تریدینگ را بررسی کنیم.

سوئینگ تریدینگ چیست؟

سوئینگ تریدینگ یک روش است که در بازارهایی که معاملات زیادی دارند کاربرد مناسبی دارد. در این روش تریدر در طی چند روز یا چند هفته تلاش می کند تا به سود مورد نظرش برسد. یعنی مدت زمان سوئینگ تریدینگ از ترید روزانه بیشتر و از سرمایه گذاری بلند مدت کمتر است. در سوئینگ تریدینگ یک پوزیشن خرید یا فروش برای مدتی بیشتر از یک دوره ترید نگه داشته می شود تا حداکثر سود از پتانسیل حرکتی قیمت گرفته شود. هر تریدر ممکن است برای سوئینگ تریدینگ به دنبال یک ارز دیجیتال با قیمت پر نوسان یا کم نوسان برود اما در کل تلاش بر این است که زمانی وارد پوزیشن خرید یا فروش شود که قیمت در جایی است که روند ادامه پیدا خواهد کرد. در صورت عملکرد مناسب تریدر او می تواند از این طریق سود مناسبی کسب کند.

ابزارهای مورد استفاده در سوئینگ تریدینگ

تریدرها برای سوئینگ تریدینگ در درجه اول از تحلیل های تکنیکال استفاده می کنند تا بتوانند استراتژی معاملاتی ایجاد کنند. اما تحلیل های فاندامنتال هم در اینجا کاربرد دارند. این تریدرها همچنین از الگوهای کندل استیک، محدوده حمایت- مقاومت، اندیکاتورها و… هم کمک می گیرند.

از آنجایی که روند قیمت قدرتمند صعودی یا نزولی در تایم فریم های بالا تایید می شود پس تریدرها برای سوئینگ تریدینگ به سراغ این چارت ها می روند. البته لازم به ذکر است که چارت های تایم فریم پایین تر هم برای پیدا کردن سیگنال ورود یا خروج می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

تفاوت سوئینگ تریدینگ و ترید روزانه

ترید روزانه و سوئینگ تریدینگ تفاوت های زیادی دارند. بارز ترین تفاوت مربوط به زمان است. در ترید روزانه پوزیشن ها قبل از پایان روز بسته می شوند اما در سوئینگ تریدینگ این زمان بیشتر است و معمولا پوزیشن ها پس از پایان روز باز می مانند. در ترید روزانه تریدر دائما در حال بررسی قیمت ها و انجام معاملات است اما در سوئینگ تریدینگ تعداد معاملات کمتری انجام می شود. در ترید روزانه این تحلیل تکنیکال است که تریدر را راهنمایی می کند اما در سوئینگ تریدینگ همانطور که گفته شد علاوه بر تحلیل تکنیکال از تحلیل فاندامنتال هم استفاده می شود. علاوه بر آن در ترید روزانه و سوئینگ تریدینگ با مبلغ یکسان در ترید روزانه حجم بزرگ تر است به عنوان مثال اهرم ۲۵ و یا حتی بیشتر.

مزایا و معایب سوئینگ تریدینگ

سوئینگ تریدینگ مزایای مخصوص به خود را دارد که از این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صرف زمان کمتر نسبت به ترید روزانه
  • ساده تر بودن تریدینگ با توجه به استفاده از تحلیل های تکنیکال
  • مقدار قابل توجه سود برای به دست آوردن حداکثر سود

اما سوئینگ تردینگ معایبی هم دارد؛ از جمله:

  • قرارگیری پوزیشن های سوئینگ تریدینگ در معرض بهره شبانه یا گپ های آخر هفته
  • امکان ضرر در نتیجه معکوس شدن ناگهانی قیمت ها
  • غفلت تریدر در نتیجه توجه به روندهای بلندمدت برای تشخیص درست روندهای کوتاه مدت

آنچه گفته شد توضیحاتی در مورد سوئینگ تریدینگ بود. فراموش نکنید که سوئینگ تریدینگ هم مانند سایر روش های ترید ارز دیجیتال با ریسک زیادی همراه است و کسب سود از طریق آن نیازمند دانش و تجربه زیادی می باشد. پس بی گدار به آب نزنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *