بهترین زمان خرید و فروش ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 4 دقیقه
3
(3)

امکان ندارد کسی بتواند پیشبینی ۱۰۰ درصد دقیقی از شرایط نوسانات بازار ارز دیجیتال داشته باشد. همیشه امکان رخ دادن تغییرات ناگهانی وجود دارد اما با این حال روش هایی وجود دارد که طبق آن ها می توان پیشبینی های بهتری انجام داد تا از خطر نوسانات بازار، در امان ماند.

تریدرها افرادی هستند که با دانش بالایی که از ارزهای دیجیتال دارند به تحلیل نمودارها آمارهای مربوط می پردازند و در مدت کوتاهی سود خوبی از نوسانات بازار ارزهای دیجیتال به دست می آوردند. اما این افراد چطور بهترین زمان خرید و فروش را به دست می آورند؟

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال در واقع تحلیل و بررسی دقیق نمودارهاست. این نمودارها در بازه های زمانی مختلف بررسی شده تا نتیجه دقیقی به ما بدهند. البته این تحلیل ها توسط کارشناسان اقتصاد انجام می شوند اما خودتان هم اگر دانش و اطلاعات خوبی درباره نمودارها داشته باشید می توانید تحلیل های مختصری انجام بدهید. فراموش نکنید برای موفقیت از این طریق نیاز به دانش و تجربه زیادی دارید پس بدون اطلاعات دست به انجام کاری نزنید چراکه ممکن است پشیمان شوید.

برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال پر طرفدار مثل بیت کوین، اتریوم و… می توان از نمودار قیمت و حجم معاملات بازار استفاده کرد. بهترین زمان برای خرید ارز طبق این نمودار زمانی است که در دره قرار گرفته باشیم اما به دست آوردن این زمان کار هر کسی نیست. راه ساده تر این است که ببینیم در چه زمانی حجم معاملات با شیب کند رو به رشد است. در این زمان قیمت ارزها افزایش پیدا خواهند کرد.

شاخص قدرت نسبی یکی دیگر از ابزاری است که برای تحلیل بازار ارزهای دیجیتال استفاده می شود. نمودار قیمت دوره ای ارز مورد نظر خود را پیدا کنید و دره ها و قله ها را مشخص کرده و سپس به هم متصل کنید. اگر نمودار به دست آمده روند صعودی داشته باشد احتمالا ارز مورد نظر با افزایش قیمت رو به رو خواهد بود در غیر این صورت باید انتظار کاهش قیمت را داشت.

تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال به معنای پیگیری اخبار، اطلاع از آپدیت ها، سخنرانی ها و کنفرانس ها، بررسی رفتار صرافی ها نسبت به ارزهای مختلف و… است که بیشتر به عنوان مکملی برای تحلیل تکنیکال عمل می کند. در این روش باید توجه کنید که در بیشتر مواقع اخبار مثبت موجب افزایش قیمت و اخبار منفی موجب کاهش قیمت می شوند.

از طریق صرافی هایی مانند بایننس و کوین بیس هم می توانید به نتایج خوبی برسید. یک راه ساده این است که وارد این صرافی ها شده و اخرین قیمت ارزهای دیجیتال را نسبت به حجم فروش رفته از آن ها برسی کنید. در زمانی که قیمت خرید نسبت به قیمت فروش بیشتر است و حجم خریداری شده از حجم فروخته شده بیشتر است به این معناست که تقاضا برای ارز مورد نظر بالاست و احتمالا این ارز با افزایش قیمت رو به رو خواهد بود.

تکنیک های خرید ارز دیجیتال

علاوه بر تحلیل قیمت و زمان خرید ارز، از طریق تکنیک هایی می شود سود حاصل از ارزهای دیجیتال را افزایش داد. یکی از این روش ها، روش متوسط هزینه دلاری است. با یک مثال این روش را توضیح می دهیم. فرض کنید که فردی قصد دارد بیت کوین بخرد. او سرمایه گذاری خود را در بیت کوین به این صورت انجام می دهد که هر دو هفته معادل ۱۰۰ دلار بیت کوین می خرد. در زمانی که قیمت بیت کوین روند نزولی دارد می تواند در ازای ۱۰۰ دلار، مقدار بیشتری بیت کوین بخرد. زمانی که این روند صعودی شد با وجود اینکه مقدار کمتری بیت کوین میتواند با ۱۰۰ دلار بخرد، اما امکان ضرر کردن کمتر می شود. برخی از صرافی ها گزینه ای به نام خرید دوره ای ارائه می دهند که از همین تکنیک استفاده می کند. شما می توانید برنامه زمانی خرید و دارایی تان را به صرافی اعلام کنید تا روش متوسط دلاری به صورت خودکار اجرا شود.

تکنیک دیگری که در این زمینه به کار می رود و حتی امروزه بیشتر از روش قبل استفاده می شود، روش متوسط ارزش دلاری است. این تکنیک به این صورت است که در زمان نزولی بودن قیمت، سرمایه بیشتر و در زمان صعودی بودن قیمت سرمایه کمتری استفاده شود. فرض کنید تصمیم به سرمایه گذاری در یک ارز دیجیتال که قیمت هر واحد آن ۱۰ دلار است دارید و می خواهید در عرض یک سال به ۴۰۰۰ دلار سرمایه برسید. در ۳ ماه اول با ۱۰۰۰ دلار ۱۰۰ واحد از آن ارز را می توانید بخرید. در ۳ ماه ماه دوم ارزش هر واحد به ۱۲.۵ دلار رسیده. اکنون با خرید ۶۰ واحد ارزش کل ارز شما به ۲۰۰۰ دلار می رسد. در۳ ماه سوم ارزش این ارز سقوط کرده و به ۸ دلار می رسد و شما با خرید ۲۱۵ واحد ارزش کل را به ۳۰۰۰ دلار می رسانید. در ۳ ماه اخر قیمت به حالت اول یعنی ۱۰ دلار می رسد و شما با خرید ۱۰ واحد به ۴۰۰۰ دلار دارای کل می رسید. در نتیجه بیشترین مقدار خرید زمانی صورت می گیرد که قیمت پایین است.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا : 3

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *