شهرهای پیشتاز در استفاده از بیت کوین

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

از زمان معرفی بیت کوین تا کنون این ارز دیجیتال محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم کسب کرده به صورتی که بیت کوین در حاصل حاضر بزرگ ترین و محبوب ترین ارز دیجیتال در جهان است. این محبوبیت موجب شده که کاربرد بیت کوین در زندگی روزمره انسان ها رو به افزایش باشد و در نقاط فراوانی از کره زمین با استفاده از خودپردازهای مخصوص و… امکان پرداخت با بیت کوین فراهم شود. در این مقاله قصد معرفی تعدادی از شهرهای پیشتاز در این زمینه را داریم پس با ما همراه باشید.

نیویورک

نیویورک یک کلان شهر در آمریکاست که بیش از ۸.۵ میلیون نفر جمعیت دارد. در این شهر برای استفاده از بیت کوین در پرداخت ۱۳۱ دستگاه خودپرداز قرار داده شده و علاوه بر آن ۱۱۶ نمایشگاه و ۵۰۰ شغل پذیرفته شده برای پرداخت وجود دارد.

سانفرانسیسکو

جای تعجبی وجود ندارد که پایتخت فناوری یکی از شهرهای پیشتاز در استفاده از بیت کوین باشد. در سانفرانسیسکو علاوه بر ۲۹ دستگاه خودپرداز ۱۷۷ بازرگان هم پرداخت با بیت کوین را می پذیرند. اهمیت این موضوع زمانی مشخص می شود که جمعیت کم این شهر را در نظر می گیریم؛ جمعیت سانفراسیسکو بیش از ۸۰۰۰۰۰ نفر است.

ونکوور

ونکوور یک شهر واقع در کانادا است که اولین خودپرداز جهان در آن افتتاح شد. البته باید بدانید که کانادا اولین کشوری بود که به وضع قوانین برای تنظیم استفاده از ارزهای دیجیتال پرداخت اما با این وجود در ونکوور استفاده از بیت کوین برای پرداخت به راحتی ممکن است چراکه ۷۶ دستگاه خودپرداز و ۸۶ بازرگان در این شهر وجود دارد.

لندن

لندن که شهری با ۸.۳ میلیون نفر جمعیت واقع در انگلیس است؛ یکی از شهرهایی است که استفاده از بیت کوین برای پرداخت در آن بسیار رایج شده است. این شهر در حال حاضر دارای ۱۳۴ دستگاه خودپرداز است. جالب است بدانید یکی از مهم ترین اتفاقات برای کاربرد روزمره بیت کوین در لندن این بود که برای اولین بار تئاتر لندن بود که امکان خرید بلیت با بیت کوین را فراهم کرد.

بوینس آیرس

بوینس آیرس شهری است با ۲.۹ میلیون نفر جمعیت واقع در آمریکای جنوبی که با وجود بحران مالی استقبال خوبی از بیت کوین کرده است. این شهر دارای ۸ دستگاه خودپرداز و ۱۳۰ تاجر است.

وین

وین که پایتخت اتریش است در سال های اخیر تبدیل به شهری شده که بیت کوین به عنوان روش پرداخت در آن رواج زیادی دارد. در حقیقت اولین بانک بیت کوین در این شهر تاسیس شد که خدماتی از جمله تعویض بیت کوین با پول نقد را به افراد ارائه می دهد. وین همچنین دارای ۷۹ سالن است که پرداخت با بیت کوین را می پذیرند.

زوریخ

زوریخ شهری با ۳۶۶۰۰۰ نفر جمعیت است. زوریخ که بزرگ ترین شهر سوئیس و همچنین یک مرکز مالی پیشرو است دارای ۸ دستگاه خودپرداز و ۶۴ بازرگان می باشد.

برلین

در سال های اخیر کاربرد بیت کوین در آلمان بسیار زیاد بوده و مردم از بیت کوین برای انواع فعالیت های روزمره از جمله خرید غذا یا اجاره آپارتمان و حتی پرداخت شهریه دانشگاه استفاده می کنند. در حقیقت در سال ۲۰۱۳ آلمان پایتخت بیت کوین اروپا نام گرفت. برلین هم که یکی از شهرهای واقع در این کشور است در حال حاضر ۷۷ مرکز پذیرنده بیت کوین دارد. البته تعداد خودپردازهای این شهر تنها ۱ عدد است.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *