با بزرگ ترین نهنگ های بیت کوین آشنا شوید

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

به افرادی که حداقل ۱۰۰۰ بیت کوین داشته باشند؛ اصطلاحا نهنگ گفته می شود. در این مقاله می خواهیم با افرادی که بیشتری مقدار بیت کوین را دارند یعنی بزرگ ترین نهنگ های بیت کوین آشنا شویم پس با ما همراه باشید.

صرافی ها

این که مقدار بسیار زیادی از بیت کوین های در گردش متعلق به صرافی های بزرگ است؛ چیز عجیبی نیست. به طور کلی ۸ صرافی دیجیتال بزرگ مالک ۶.۷ درصد کل بیت کوین های موجود هستند. از جمله این صرافی ها می توان به بایننس، کراکن، بیت استمپ و… اشاره کرد.

ساتوشی ناکاموتو

حتما نام ساتوشی ناکاموتو را قبلا شنیده اید. ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین است که البته هویت او هنوز هم ناشناس باقی مانده است. این فرد بزرگ ترین دارنده بیت کوین است به صورتی که ۴.۷۶ درصد از کل بیت کوین های قابل عرضه یعنی ۱ میلیون بیت کوین در اختیار او می باشد.

برادران وینکلوس

برادران وینکلوس صاحب یکی از صرافی های دیجیتال به نام جمینی هستند. این دو برادر در سال ۲۰۱۳ بیان کردند که صاحب ۱ درصد از کل بیت کوین های عرضه شده می باشند که با توجه به بیت کوین های استخراج شده در آن زمان می توان تخمین زد که دارایی این دو برادر حدود ۱۲۰ هزار بیت کوین بوده است. البته که احتمالا از سال ۲۰۱۳ تا کنون این رقم بیشتر شده است.

بری سیلبرت

بری سیلبرت مدیرعامل و بنیان گذار یکی از بزرگ ترین شرکت ها در زمینه ارزهای دیجیتال به نام دیجیتال کارنسی گروپ می باشد. این شرکت با بیش از ۱۰۰ شرکت مرتبط با بیت کوین در ارتباط بوده به صورتی که یا سازنده این شرکت ها است و یا از آن ها پشتیبانی می کند. در سال ۲۰۱۸ دارایی بری سیلبرت بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شد.

تیم دراپر

تیم دراپر یکی از مشهورترین سرمایه گذاران و تحلیل گران ارز دیجیتال است. جالب است بدانید او ابتدا با سرمایه گذاری در اسکایپ به ثروت رسید و بعدها در سال ۲۰۱۴ تعداد ۳۰ هزار بیت کوین را به مبلغ ۱۹ میلیون دلار خریداری کرد. ارزش این بیت کوین ها در حال حاضر به بیش از ۶۰۰ میلیون دلار رسیده است.

چارلی شرم

چارلی شرم یکی از افرادی بود که عضو بنیاد بیت کوین شد که هدف این بنیاد پشتیبانی از ارزهای دیجیتال بود. البته که تعدادی از رهبران این بنیاد به اتهام جرایمی تحت بازجویی قرار گرفتند و چارلی شرم هم در طی این جریان به ۲ سال زندان محکوم شد. اما با این وجود شرم با راه اندازی یک استارتاپ سرمایه گذاری به دنیای ارزهای دیجیتال بازگشت. در حال حاضر تعداد دقیق بیت کوین های شرم مشخص نیست اما او بیان کرده است که در ابتدای معرفی بیت کوین که قیمت آن بسیار پایین بود؛ چند هزار واحد از آن را خریداری کرده است.

تونی گالیپی

تونی گالیپی نام بنیان گذار و مدیرعامل شرکت بیت پی است. با این که مقدار دقیق بیت کوین های تونی گالیپی مشخص نیست اما او به عنوان یکی از بزرگ ترین دارندگان بیت کوین شناخته می شود. البته تخمین هایی زده شده که دارایی گالیپی را در حدود ۲۰ میلیون دلار اعلام کرده است.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *