چرا تریدرها از ربات های ترید ارز دیجیتال استفاده می کنند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

ربات های ترید یکی از ابزارهای مورد استفاده برخی تریدرها هستند. اما چرا تریدرها از ربات استفاده می کنند و این ربات ها چه مزیتی دارند؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابیم.

ربات ترید چیست؟

ربات ترید ابزاری است که در بازارهای مالی ازجمله بازار ارزهای دیجیتال کاربرد دارد. ربات ترید دارای الگوریتم هایی است که عملکردش بر اساس آن هاست. در حقیقت تفاوت بین ربات ها در همین جا مشخص می شود چون کارایی ربات های ترید تحت تاثیر میزان دقت و درک توسعه دهنده آن است. ربات های ترید طبق تحلیل های تکنیکال معامله انجام می دهند. کاربران در استفاده از ربات ها تعدادی شاخص انتخاب کرده و شرایط خاصی را برای ربات تعریف می کنند. پس از آن در صورت وقوع شرایط تعیین شده ربات اقدام به انجام معاملات می کند. البته همه ربات ها با تحلیل های تکنیکال کار نمی کنند و تعدادی ربات هم وجود دارند که بر اساس تحلیل های فاندامنتال اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال می کنند. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی ربات تریدر وجود دارد که برخی رایگان و برخی نیازمند صرف هزینه اند. میزان کارآمد بودن ربات است که تعیین می کند چقدر هزینه برای استفاده از آن باید صرف شود. فراموش نکنید که ممکن است برخی از ربات های ترید رایگان آنقدر ضعیف عمل کنند که در نهایت تنها ضرر برایتان به همراه داشته باشند.

مزیت ربات های ترید

ربات های ترید ۲ مزیت بزرگ برای تریدرها به همراه دارند:

  • این ربات ها بسیار دقیق و پر سرعت اند. یک ربات ترید مناسب می تواند در هر لحظه حجم زیادی از داده ها را تجزیه و تحلیل کنند. بنابراین ربات ها خیلی سریع تر از انسان ها می توانند بازار را بررسی کرده و به نتیجه منطقی برسند.
  • مزیت دیگر این است که ربات ها تصمیمات احساسی نمی گیرند. بسیاری از تریدرها در حساس ترین مواقع با تصمیمات احساسی تمام زحمات خود را به باد می دهند. در واقع یکی از پر اهمیت ترین مسائل در مورد ترید ارز دیجیتال مدیریت احساسات است. اما ربات ها از تصمیمات احساسی در امان اند و تنها بر اساس شاخص های حرفه ای عمل می کنند.

البته فراموش نکنید که حتی استفاده از بهترین و دقیق ترین ربات ترید تضمین نمی کند که شما قرار است سود کنید. هیچ رباتی نمی تواند با خرد انسان مقابله کند. پس پیشنهاد می شود معاملاتتان را به طور کامل به ربات های ترید نسپرید چرا که بهتر است این ربات ها تنها تا حدی به شما کمک کنند. همچنین در صورتی که تا به حال از این ربات ها استفاده نکرده اید لازم است ابتدا با بررسی و تحقیق مناسب ترین ربات را پیدا کنید؛ در اینجا مراقب ربات هایی که تنها با هدف کلاهبرداری ایجاد شده اند باشید. پس از انتخاب یک ربات مناسب پیشنهاد می کنیم ابتدا با مبالغ کم شروع کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *