چرا بهتر است تریدینگ را با سرمایه کم شروع کرد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

اگر شما هم به تازگی شروع به ترید ارز دیجیتال کرده باشید؛ شاید با این سوال رو به رو باشید که در ابتدا چقدر سرمایه باید به تریدینگ اختصاص داد؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا ببینیم چرا بهتر است با سرمایه کم شروع کرد.

چرا بهتر است با سرمایه کم شروع کرد؟

در ترید ارز دیجیتال استراتژی های فراوانی وجود دارد و ابزارهای زیادی هم برای این منظور به کار می رود. طبیعتا تریدرهای تازه وارد به اندازه تریدرهای حرفه ای در استفاده از این استراتژی ها و ابزارها مهارت ندارند و بنابراین بهتر است افراد مبتدی ابتدا با سرمایه کم شروع کرده و استراتژی هایشان را آزمایش کنند و به این ترتیب تجربه کسب کنند. تنها در این صورت است که تریدرهای تازه وارد می توانند بهترین استراتژی ها و ابزارها را برای خودشان بیابند. این که تریدرهای مبتدی تمام سرمایه خود را وارد بازار ارزهای دیجیتال کنند و حتی اقدام به فروش ماشین یا خانه و… کنند تا بتوانند این سرمایه را افزایش دهند؛ به هیچ عنوان ایده مناسبی نیست. فراموش نکنید که حتی تریدرهای مبتدی هم گاهی دچار خطا شده و ضرر می کنند. بنابراین بهتر است افراد تازه کار ابتدا با سرمایه کم شروع کنند و سپس زمانی که به اندازه کافی تجربه کسب کردند؛ این سرمایه را افزایش دهند.

نکاتی برای شروع تریدینگ با سرمایه کم

مشخص شد که شروع ترید با سرمایه کم تصمیم مناسبی است. در اینجا لازم است برخی نکات در نظر گرفته شود؛ از جمله:

  • موفقیت در ترید ارز دیجیتال به اطلاعات بالایی نیاز دارد. پس لازم است قبل از هر چیزی با استفاده از معتبرترین منابع اطلاعات کسب کنید و به طور کامل آموزش ببینید.
  • پس از آموزش دیدن لازم است به مرور استراتژی ها و ابزارهای فراوانی که در این زمینه وجود دارند را بررسی کرده و آن ها را مورد آزمایش قرار دهید.
  • یک روش برای بررسی این استراتژی ها و ابزارها ترید کاغذی است. ترید کاغذی به شرایطی گفته می شود که تریدر معاملات و نقاط ورود و خروج خود را روی کاغذ می نویسد و تنها به صورت فرضی آن ها را انجام می دهد. در صورتی که تصمیم به انجام این کار دارید؛ فراموش نکنید کارمزد تراکنش ها را نیز در نظر بگیرید؛ چرا که این کارمزدها در سود نهایی تاثیر دارند. به این ترتیب می توانید با قیمت های واقعی استراتژی ها را آزمایش کنید.
  • یک روش دیگر برای آزمایش استراتژی ها شبیه سازهای معاملاتی اند. شبیه سازهای معاملاتی برنامه هایی هستند که تریدرهای تازه کار با استفاده از آن ها می توانند بدون قرار گرفتن در معرض ریسک با قیمت های واقعی ترید کنند و از این طریق تجربه خود را بالا ببرند.

پس از انجام این کارها و در زمانی که مطمعن شدید دانش و اطلاعات زیادی در مورد ارزهای دیجیتال پیدا کرده اید؛ می توانید با سرمایه کم شروع به تریدینگ کنید. به مرور زمان تجربه شما در این زمینه افزایش می یابد و می توانید کم کم سرمایه ای که به این کار اختصاص داده اید را افزایش دهید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *