سرنوشت ارزهای دیجیتال پس از مرگ

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

همانطور که می دانید دارایی هایی مانند املاک و… پس از مرگ هر کس به صورت قانونی به فرزندان او و یا سایر افرادی که خواسته باشد می رسد. اما در صورتی که فردی ارز دیجیتال داشته باشد پس از مرگش چه اتفاقی برای آن رخ می دهد؟ در حقیقت این سوالی است که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده پس با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ آن را بیابیم.

ارزهای دیجیتال پس از مرگ

دارایی دیجیتال هر فرد در کیف پول دیجیتال او نگهداری می شود و دسترسی به این کیف پول تنها از طریق کلید خصوصی ممکن است. یکی از نکات امنیتی که دائما در دنیای ارزهای دیجیتال شنیده می شود این است که نباید کلید خصوصی را در اختیار کسی قرار داد. اما مشکلی که در اینجا پیش می آید این است که اگر هیچ کسی جز خود فرد کلید خصوصی را در اختیار نداشته باشد پس از مرگ دارایی دیجیتال او از دسترس خارج می شود. طبق بررسی هایی که صورت گرفته بیشتر سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در بازه سنی ۱۸ تا ۴۰ سال هستند که این افراد نگرانی زیادی درمورد سرنوشت ارزهایشان پس از مرگ ندارندو تنها افراد در سن ۵۶ تا ۷۰ سال اند که این نگرانی را دارند. بنابراین تعداد زیادی از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال هیچ برنامه ای برای پس از مرگشان ندارند که این امر موجب از دسترس خارج شدن دارایی های این افراد پس از مرگشان می شود. اما چگونه می توان از این اتفاق جلوگیری کرد؟

وصیت نامه

با قرار دادن اطلاعات مربوط به ارزهای دیجیتال در وصیت نامه می توان از بدون استفاده ماندن آن ها پس از مرگ جلوگیری کرد. البته نکته مهم در اینجا این است که نباید اطلاعات حساسی را در وصیت نامه قرار دهید چرا که وصیت نامه یک سند عمومی است که مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین بهتر است این اطلاعات در یک یادداشت قرار بگیرند و این یادداشت ضمیمه وصیت نامه شود. به این ترتیب این یادداشت دیگر تبدیل به سند عمومی نخواهد شد و اطلاعات مربوط به دارایی دیجیتال در امنیت بیشتری باقی می مانند. اکنون سوالی که پیش می آید این است که چه اطلاعاتی باید در این یادداشت قرار گیرد؟ پاسخ این است ک باید همه اطلاعاتی که ممکن است برای دسترسی به دارایی دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد در یادداشت ذکر شود. این اطلاعات شامل مکان کیف پول سخت افزاری، رمز، سید‌ یا عبارت بازیابی و… می شود. حتی می توانید در صورت نیاز نحوه دسترسی به کیف پول های موبایل یا دسکتاپ را در این یادداشت شرح دهید.

انتقال دارایی دیجیتال به یک کیف پول دیگر

برنامه هایی وجود دارند که در فاصله های زمانی مشخص یک ایمیل برای شما ارسال می کنند که شما باید به این ایمیل پاسخ دهید. در صورتی که پاسخی از جانب شما دریافت نشود این برنامه گواهی فوت صادر می کند و در پی آن دارایی دیجیتال موجود در کیف پولتان را به یک کیف پول دیگر که از قبل توسط خود شما مشخص شده است ارسال می شود. اما یک مشکل در اینجا وجود دارد و آن هم این است که ممکن است بنا به دلایلی شما نتوانید به یکی از ایمیل های ارسال شده پاسخ دهید. در این صورت باز هم گواهی فوت صادر می شود و دارایی دیجیتال به آدرس تعیین شده ارسال می شود.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *